Tuleva aasta MM-võistlused lükkuvad edasi

Rahvusvaheline Sulgpalliföderatsioon (BWF) teatas läinud nädala lõpul, et tuleva aasta augustiks planeeritud 26. maailmameistrivõistlused nihutatakse olümpiamängude aasta võrra edasi lükkamise tõttu 2021. aasta lõppu. Tšempionaat algab Hispaanias Huelvas 29. novembril ning lõpeb finaalidega 5. detsembril.

XXXII suveolümpiamängud Tokyos pidid algselt toimuma tänavu juulis-augustis, kuid lükati koroonaviiruse pandeemia tõttu aasta võrra edasi. Olümpiavõistluste uus algusaeg on 23. juuli ja lõpp 8. august 2021. Paralümpiamänge peetakse Tokyos 24. augustist 5. septembrini.

„MM-võistluste hiljemaks nihutamine tagab sportlastele võrdsed ja ausad tingimused,“ arvas BWF-i president Poul-Erik Høyer Larsen. „Usun, et ka MM-il on tuleva aasta tihedas kalendris võimalus eredalt särada. Mängijad saavad nüüd selgelt keskenduda uueks aastaks, kus neil on kaks suurt eesmärki – olümpiamängud ja maailmameistrivõistlused.“

Kogu 2021. aasta võistluskalendrit pole BWF veel kinnitanud, sest pandeemia tekitatud kahjude suurus pole veel lõplikult selge. Samuti on lubatud hiljem teatada olümpiale, paralümpiale ja MM-ile kvalifitseerumise reeglid.

Thomase ja Uber Cupi finaalturniir Aarhusis on viimastel teadetel lükatud edasi 3.–11. oktoobrile, sest Taani valitsus pikendas suurte rahvakogunemiste keeldu augusti lõpuni.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga