Triitoni noored võitsid laupäeval Pärnus 44 medalit!

Eesti noorte meistrivõistlustel Pärnu Spordihallis selgitati laupäeval medalivõitjad neljas vanuseklassis (U-11–U-17). Triitoni noored olid medalikonkurentsis kõigis vanuseklassides ning 78 saada olnud medalist võideti enam kui pooled, 44. Kuldmedal ja Eesti meistri diplom ulatati Triitoni mängijaile 16 korral.

U-17

Noormeeste üksikmängus võidutses teise asetusega Hugo Themas (Triiton). Tartlane alustas finaali Rene Leemani (TSKeskus) vastu 26:24 geimivõiduga. Teine geim oli samuti tasavägine, kuid lõppes tallinlase kasuks 21:19. Otsustavaks geimiks oli rohkem jaksu Themasel, kes võitis selle 21:12 ning sai kaela kuldmedali. Poolfinaalis Leemanile kaotanud esimene asetus Andrei Schmidt (Triiton) võitis samuti kolmegeimiliseks veninud pronksimängus Chris-Robin Taltsi (TSKeskus) 15:21, 21:11, 22:20.

Paarismängus sai Themas oma teise kulla, mängides finaalis koos Schmidtiga üle teise Tartu paari Karl Aksel Männiku (Nõo SK) ja Tregert Gustav Värvi (TÜASK) 21:6, 21:14. Pronksimäng pakkus rõõmu võõrustajatele, sest Pärnu Sulgpalliklubi esireket Siim Saarse ja Rasmus Talts (TSKeskus) said jagu Leemanist ja Taltsist 21:19, 14:21, 21:16.

Neidude üksikmängu finaal oli Triitoni mängijate päralt. Mullune pronks Emili Pärsim kinnitas oma tänavust esimest asetust, alistades tiitlikaitsja Elisaveta Beriku 21:9, 21:16. Pronksmedali viib Nõosse Heili Merisalu, kes medalimängus oli parem Annabel Rohtlast (Triiton) 21:14, 21:18. Paarismängu finaal oli samuti Triitoni paaride siseasi ning esimese asetusega Berik ja Pärsim võitsidki, kuid vaeva tuli selleks näha kolm geimi. Esimeses geimis jäid favoriidid peale 21:14, kuid teises saatis edu Kadi Ilvest ja Marta Emili Tellerit 21:13. Kolmandas geimis oli võiduvõimalusi mõlemal pool võrku lõpuni välja, kuid viimased kaks punkti teenisid siiski Berik ja Pärsim, jäädes peale 21:19. Kolmikvõitu Triitonile ei tulnud, sest Heili Merisalu ja Kerttu Voore (Nõo SK) loovutasid medalimängus Annabel ja Meribel Rohtlale (Triiton) geimides vastavalt 17 ja 16 punkti.

Segapaarismängus ennustas tabel kulda teise asetusega Hugo Themasele ja Emili  Pärsimile, kuid alati ei lähe kõik ennustuste järgi. Neljandana tabelisse paigutatud Treget Gustav Värv ja Heili Merisalu olid kahes geimis võidukad 21:15, 21:14. Pronksi tõid Triitonile poolfinaalis klubikaaslastele kaotanud Andrei Schmidt ja Elisaveta Berik, kes veel ühes kolmegeimilises mängus said jagu enne turniiri algust favoriidiks peetud Chris-Robin Taltsist ja Marta Emili Tellerist 21:11, 19:21, 21:17.

U-15

Noormeeste üksikmängus olid paarismängu koos mängivad Rasmus Roogsoo (Triiton) ja Marti Joost (Nõo SK) nüüd omavahel vastamisi ning kuld kuulus Triitoni sulgpallurile geimidega 21:7, 21:18. Pronksimängus olid mänguhoos Priit Põder (Triiton) ja Kaarel Kull (Veeriku Badminton), võitis esimene 21:9, 21:11.

Oodatult lõid Joost ja Roogsoo platsi puhtaks paaris mängides, finaalis said ka esimese asetusega Karl Mattias Pedai (Valge Hani) ja Priit Põder (Triiton) geimides vaid 10 ja 13 punkti. Kolmanda asetusega Jakob Kalmus ja Rasmus Vaglakes (Triiton) said pronksimatšis kindla võidu Arturi Asperki ja Nikita Bezsonovi (TSKeskus) üle 21:14, 21:8.

Neidude üksikmängus ei suutnud Laura-Liis Kale (TSKeskus) mullust hõbedat kulla vastu vahetada, sest teise asetusega Emilia Šapovalova (TÜASK) võitis finaali 21:14, 21:13. Triitonlannad vahel peetud pronksimängus oli Annabel Mutso seekord parem Lumikki Liiasest 21:19, 8:21, 21:18. Neidude paarismängus sai Kale oma kulla siiski kätte, sest koos Šapovalovaga võideti võrdsete võimalustega heitluses Lumikki Liias ja Marija Paskotši (Tondiraba SK) 21:19, 18:21, 22:20. Kolmanda koha said Liispet Leemet ja Annabel Mutso (Triiton) 21:11, 21:7 võiduga Grettel Lutsu ja Kelli Muinasti (Viimsi) üle.

Segapaarismängus võitis Pärnust oma kolmanda kulla Rasmus Roogsoo, sest koos Lumikki Liiasega alistati esimese asetusega Joost ja Paskotši 19:21, 21:18, 21:9. Pronks tuli selleski mänguliigis Tartusse, sest Triitoni paar Priit Põder ja Annabel Mutso olid medalimängus üle Robert Manderist (TSKeskus) ja Kadri Sepast (Tondiraba SK) 21:15, 21:10.

U-13

Poiste üksikmängus oli Triitonil kahe medali võimalus, saadi üks. Oliver Puhtla kaotas kullamängus esimese asetusega Karl Mattias Pedaile (Valge Hani) 15:21, 18:21, pronksi eest peetud pallivahetuses pidi Marten Põder tunnistama Kaspar Sorge (TÜASK) paremust 21:10, 21:10. Paarismängus olid Põder ja Sorge esimese asetusega ja võidukalt turniiri ka lõpetati. Finaalis langes Triitoni paar Oskar Laanes ja Oliver Puhtla 21:13, 21:18. Pronksi said Artur Aun ja Andre Looskari (Nõo SK).

Tütarlaste üksikmängus oli Triitonile kuld ja hõbe tagatud juba reedel, sest finaali jõudsid Romili Vakk ja Kaisa Liis Lepp. Esimese asetusega Vakk jäi peale 21:14, 21:12 ning on nüüd Eesti noortemeister. Kolmikvõidu kindlustas Triitonile Carmella Krislin Kruus 21:15, 21:12 võiduga Marta Helena Palloni (Veeriku Badminton) üle. Paarismängus näitasid klassi Vakk ja Lepp, sest kaaslinlastest Marta Helena Pallonist ja Mirtel Värvist (Veeriku Badminton) oldi finaalis paremad 21:7, 21:5. Pronksmedal tuli samuti Triitonile, sest Jandra Jagomägi ja Ilona Roogsoo olid klubikaaslastest Samantha Kajandist ja Grete-Liis Neemrest paremad 21:16, 24:22.

Segapaarismängus läksid kuld ja hõbe medalitabelis samuti Triitoni reale, sest Marten Põder ja Romili Vakk võitsid finaalis esimese asetusega Oliver Puhtlat ja Kaisa Liis Leppa 21:16, 21:12. Kolmanda koha said Rikko Rõõm ja Rosann Massur (Veeriku Badminton).

U-11

Poiste üksikmängus jäi viie mängija konkurentsis kaotuseta Andre Looskari (Nõo SK), kes esikohamängus võitis Taaniel Mehise (Veeriku Badminton) 21:13, 21:9. Kolmanda koha sai Ilmari Asperk (TSKeskus).

Tüdrukute üksikmängus teenis Eesti meistri nimetuse Kirsika Vaidla (Viimsi SK) 20:22, 21:13, 21:16 võiduga Margaret Lipsu (TSKeskus) üle. Kolmanda koha sai Maria Kornejeva (Triiton) 21:15, 21:8 võiduga Emilia Ainso (Nõo SK) üle.