Triitoni järjekordne Jüri-reis lõppes taas edukalt

Samal ajal kui Eesti parimad juuniorid võtavad maailma parimatega mõõtu Hispaanias, peeti Lenne Sulgpallikeskuses Jüri alevikus Eesti noorte GP-sarja viies osavõistlus. Tavakohaselt viies vanusegrupis ja neljas vanuserühmas ka kahes liigas.

U-19 noormeeste turniiril võidutses kodusaalis mänginud Rene Leeman (Raul Musta SK), Triitoni esindajatest kogus Rasmus Roogsoo alagrupis kolmest kohtumisest ühe võidu ning sõelmängudele seekord ei pääsenud.

Neidude üksikmängus sai esikoha Emilia Šapovalova (TÜASK), Lumikki Liias (Triiton) ja Meribel Rohtla kogusid alagrupis kaks võitu ja ühe kaotuse, Annabel Rohtla sai kolmeses alagrupis võidu ja kaotuse. Kõik jagasid Roogsoo saatust.

Noormeeste paarismängus võidutses Leeman koos klubikaaslase Rasmus Taltsiga, Andre Martin Reins (Raul Musta SK) ja Rasmus Roogsoo kaotasid poolfinaalis. Neidude paaris hõivasid esikoha üksikmängu finalistid Šapovalova ja Heli Merisalu. Esikohamängus võideti õdesid Rohtlaid siiski napimast napimalt 21:19, 23:21. Lumikki Liias ja Marija Paskotši (Raul Musta SK) kaotasid poolfinaalis Rohtlatele, Kaisa Liis Lepp ja Romili Vakk jäid veerandfinaali.

Segapaarismängus noppisid esikoha Rasmus Talts ja Emilia Šapovalova. Rasmus Roogsoo ja Lumikki Liias jäid poolfinaalis alla teisele Tartu paarile Tregert Gustav Värv ja Heli Merisalu 19:21, 21:16, 19:21.

U-17 noormeestest osutus parimaks üksikmängijaks meie Priit Põder, kes finaalis võitis samas saalis igapäevaselt harjutava Mattias Thomas Luhavälja 21:9, 21:10. Erik-Georg Nõmme kogus alagrupis kaks võitu. Neidude seas sammus võidult võidule Marija Paskotši, finaalis alistas ta mõlemas geimis tulemusega 21:12 Romili Vaki. Poolfinaali jõudsid Triitonist veel Annabel Mutso ja Liispet Leemet. Kahe võiduga jäi alagruppi pidama Kaisa Liis Lepp, ühega Mirtel Pruulmann. Leemet ja Mutso võitsid kolme osalejaga paarismängus mõlemat vastast, segapaarismängus pidid Priit Põder ja Annabel Musto finaalis tunnistama Kirilo Kolesnitšenko (TSKeskus) ja Karolina Pintšuki (TÜASK) paremust 16:21, 13:21.

U-15 vanuseklassis lõi tartlaste finaalis Karl Mattias Pedai (Triiton) Kaspar Sorget (TÜASK) 21:19, 21:5. Oliver Puhtla mängis poolfinaalis, Marten Põder jäi kahele võidule vaatamata pidama alagruppi. Paarismängus olid Pedai ja Priit Põder paremad kui Marten Põder ja Sorge, geimid 21:11, 21:13. Oskar Laanes ja Oliver Puhtla jõudsid pool-, Maksim Krikuhhin ja Henri Tanila veerandfinaali. Tüdrukute paar Samantha Kajandi ja Marri Lankov said kolme paari seas kolmanda koha. Segapaarismängu finaal oli triitonlaste omavaheline asi, Marten Põder ja Vakk võitsid Oskar Laanest ja Kaisa Liis Leppa 21:17, 21:18.

U-13 vanusklassis läks Koit Hallik (Triiton) võidukalt lõpuni välja, saades esikohamängus kindlalt jagu Aleksander Linnamägist (Tondiraba SK) 21:15, 21:11. Tanil Rihma ja Elvis Liivas võitsid alagrupis ühe kohtumise, Karl Markus Kasekamp kaks. Tüdrukute finaal tõi rõõmu Keidi Kaasmale, kes Kirsika Vaidlast (Viimsi SK) sai jagu 21:11, 21:4. Ilona Roogsoo mängis poolfinaali, Maria Berik ja Grete-Liis Neemre võitsid alagrupis ühe vastase.

U-11 vanuseklassis jäi Triitoni poistest Holger Talving kuuendaks ja Alfred Perv mängis end seitsmendaks. Tüdrukute seas selgitamised viienda koha saaja Eileen Pärsim ja Mia Rianna Tuul, peale jäi esimene 21:12, 21:17. Laura Mia Paal oli kümnes.

B-liigas sai Grethe Look  tüdrukute U-13 vanuseklassis esimese ja Liisa Tomann kolmanda koha, poistes oli Aron Ehrlich teine. U-15 arvestuses said poistest kaksikvõidu Rudolf Meus ja Henri Tanila ning tüdrukutest Sandra Kask ja Mirtel Mileen Möller, paarismängus võidutsesid Katarina Babin ja Grethe Look. U-17 üksikmängus teenis esikohadiplomi Tamer Anijärv ja Mikk Kiisel oli kolmas.