Tokyo olümpiamängude kvalifikatsioon jätkub uuel aastal

Rahvusvaheline sulgpalliliit BWF avalikustas neil päevil muudatused Tokyo olümpiamängudele kvalifitseerumise tingimustes. Esialgse plaani kohaselt pidanuks mängud toimuma eeloleval suvel ning kvalifikatsioonperiood oli kavandatud kestma maist 2019 kuni aprillini 2020. Koroonaviiruse pandeemia tõttu jäi hulganisti kvalifikatsiooniperioodi turniire ära ning tagatipuks lükati aasta võrra edasi ka olümpiamängud ise.

Muutunud olukorras püüti BWF-i taanlasest peasekretäri Thomas Lundi sõnul leida sportlastele võimalikest parim lahendus ning selleks kaasati tihedalt ka BWF-i sportlaskomisjoni. Tulemus sai selline, et arvesse lähevad kõik senisel kvalifikatsiooniperioodil (29. aprill 2019 kuni 15. märts 2020) peetud turniiridelt kogutud punktid. Neile lisanduvad punktid, mis on kogutud 2021. aastal peetavatelt turniiridelt ajavahemikus 1-17 nädal ehk 4. jaanuar kuni 2. mai. Samas arvestatakse punkte vaid neilt võistlustelt, mis sel aastal pandeemia tõttu ei toimunud või edasi lükati. Seega näiteks tuleva aasta jaanuaris Tallinnas peetaval rahvusvahelisel turniiril Estonian International olümpiatabelisse punkte teenida ei saa, sest see võistlus toimus tänavu viperusteta. Küll aga lähevad arvesse tänavu ära jäänud EM-võistlused (lükati aprillist sügisesse) ja teised jõuproovid, mis viiruse tõttu ära jäid.

Olümpiamängudele pääsejate selgitamisel läheb igal sportlasel endiselt arvesse kümme parimat turniiri. Üksikmängudes pääsevad Tokyos platsile 38 meest ja naist, kolmes paarismängus osaleb igas 16 paari. Naiste üksikmängu praeguses tabelis on Kristin Kuuba 29. ning meeste üksikmängus Raul Must 34. kohal.

BWF-i pressiteade
BWF-i olümpikvalifikatsiooni edetabelid

Sulgpalli medalivõitjad selguvad Tokyos Musashino Forest Sports Plazas. Foto: Shotaro Honda Moore

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga