Tauri Kilk tõusis maailma kolmandaks juunioriks!

Läinud nädalavahetusel Leedu pealinnas Vilniuses peetud raahvusvahelisel juunioride turniiril nii üksik- kui ka paarismängu võitnud Tauri Kilk (Tartu Triiton) on teisipäeval avaldatud rahvusvahelise sulgpalliliidu (BWF) juunioride maailma edetabelis kolmandal kohal! Eelmise tabeliga võrreldes oma kohta nelja pügala võrra parandanud triitonlasel on 13 turniirilt kogutud 11 925 punkti ning seni kolmandal kohal paiknenud Alwi Farhanit (Indoneesia) edestab tartlane 135 punktiga. Kilk oli tänavusel juunioride EM-il 5. ning MM-il 17.

Tauri Kilk. Foto: Oleg Harchenko / ESPL

Esimesed kaks on kaugel ees. Tänavu juunioride Euroopa meistriks kroonitud prantslane Alex Lanier on 17 300 punktiga tabeli tipmine noorsand, teiselt kohalt leiab äsjase juunioride MM-i hõbedamehe S. Sankar Muthusamy Subramaniani Indiast 16 000 punktiga. Santanderis veerandfinaalis Lanier’st kolmes geimis jagu saanud ning lõpuks üllatusena ka maailmameistriks kroonitud Kuo Kuan Lin (Taiwan) paikneb alles 31. kohal. Tõsi, temal on arvesse minevaid turniire vaid kolm.

Esisajasse mahuvad eestlastest üksikmängus ka Mario Kirisma ja Robin Schmalz Tallinna Sulgpallikeskusest, paiknedes vastavalt 51. ja 93. kohal. Koos Kilgiga Vilniuses võidutsenud Schmalz on meespaarismängijate tabelis 55., kuus kohta kõrgemal kui Vilniuses finaali jõudnud Andrei Schmidt ja Hugo Themas (Triiton).

BWF juunioride edetabelid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga