Tauri Kilk jõudis juunioride MM-il 32 parema hulka

Põhja-Hispaania sadamalinnas Santanderis jätkuvatel juunioride MM-võistlustel on Tauri Kilk noormeeste üksikmängus jõudnud kolmandasse ringi ehk 32 parema sekka. Individuaalturniiri avapäeval raskusteta Egiptuse esindaja Seif Omari alistanud tartlane läks teisipäeval teises ringis vastamisi Sethum Sithmaka Perera Kohombagega saareriigist Sri Lankalt ja võitis mõlemad geimid 21:18.

Avageimis saabus intervall juba nelja minutiga ning Kilk juhtis 11:7. Vastane pääses puhkepausi järel aga mängu tagasi, viigistades 12:12. Kohe taastas Kilk siiski oma eduseisu (16:12) ning enam srilankalast viigini ei lubanud. Meie mehe eduseisult 20:15 noppis vastane küll veel kolm punkti, kuid neljas jäi saamata.

Teine geim andis Kilgile algedu 3:1, kuid siis saavutas vastane viis punkti järjest (3:6). Peagi oli seis taas viigiline (7:7) ja paariks minutiks puhkama mindi tartlase eduseisus 11:10. Edasi jätkus punkt-punkti mäng, kus vaid korraks õnnestus Kilgil ette minna kahe punktiga (15:13). Kohombage viimane eduseis oli 17:16, sellelt õnnestus Kilgil ette saada 19:17 ja 20:18 ning esimeselt matšpallilt ka kohtumine lõpetada. Matš vältas 31 minutit.

32 parema seas on meie mehe vastane Josh Nguyen (Kanada), kes teises ringis alistas põnevas heitluses Muhammad Reza Al Fajri (Indoneesia) 21:15, 19:21, 24:22.

Ühtlasi jäi Kilk teisipäeva õhtuks ainsa Eesti sulgpallurina konkurentsi, sest kõik paarismängus osalenud meie paarid kaotasid.

Noormeeste üksikmäng (124 osalejat)
2. ring: Tauri Kilk (5. asetus!) – Sethum Sithmaka Perera Kohombage (Sri) 21:18, 21:18
3. ring: Tauri Kilk (5. asetus!) – Josh Nguyen (Can)

Noormeeste paarismäng (73)
2. ring: Mario Kirisma / Robin Schmalz – Peeratchai Sukphun / Pakkapon Teeraratsakul (Tai) 10:21, 13:21
2. ring: Andrei Schmidt / Hugo Themas – Hjalte Johansen / Jeppe Søby (Den) 12:21, 8:21

Neidude paarismäng (75)
2. ring: Elisaveta Berik / Emili Pärsim – Julia Meier / Cara Siebrecht (Saksamaa, 11) 13:21, 7:21

Segapaarismäng (110)
2. ring: Andrei Schmidt / Emili Pärsim – Marwan Faza / Jessica Maya Rismawardani (Ina, 9) 9:21, 8:21
2. ring: Hugo Themas / Marelle Salu – Goncalo Silva / Margarida Cabaco (Por) 19:21, 21:17, 24:26