Tauri Kilk jõudis Bratislavas veerandfinaali!

Tauri Kilgi unistuste turniir sai reede lõunal ilusa jätku. Valitsev Eesti meister võitis Slovakkia pealinnas Bratislavas peetaval Future Seriesi kategooria turniiril Kawasaki Slovak Open 2024 kaheksandikfinaalis türklase Yusuf Yaşari 21:11, 18:21, 21:9 ning jõudis kaheksa parema sekka! Seal on eestlase vastaseks Taanit esindav Karan Rajan Rajarajan. Kolmanda asetusega Rajarajan pidi reedel samuti vaeva nägema kolm geimi, sest Norra esindajast Danila Gataullinist sai ta jagu numbritega 14:21, 21:5, 21:6. Veerandfinaalid peetakse täna õhtupoolikul.

Kilk alustas oma viiendat kohtumist Bratislava Multisport hallis veidi uniselt, sest lõunamaa mees spurtis kiiresti ette 4:0 ja 7:2. Siis sai Kilk siiski vaikselt oma rütmi sisse ning joogipausile pääsemine tähistas ühtlasi ka meie mehe esimest juhtima pääsemist 11:10. Geimi teine pool jooksis Kilgi jaoks uskumatult libedalt, sest  samuti valikturniiril sõelale jäänud Yaşaril ei tulnud järsku enam midagi välja. Kilk sooritas 10:0 spurdi ja vaid kümne minutiga oli esimene geim läbi.

Teise geimi algus kulges esimesega sarnases rütmis. Kilk jäi taha 0:4 ja ehkki jõudis peagi viigini (5:5), jäi kerge initsiatiiv ikkagi türklase väljakupoolele. Intervalliks juhtis ta 11:9 ja jätkates 13:9. Kilk tuli siiski mängu tagasi, noppis neli punkti järjest ja juhtis omakorda 16:14. Sedakorda vastane siiski ei murdunud, viigiseisult 18:18 oskas ta kahe täpse ründelöögi toel jõuda geimpallini ning otsustava punkti kinkis talle Kilgi reketilt ääreauti lennanud pall.

Kolmandas geimis ei jätnud Kilk enam midagi juhuse hooleks. Ta läks ette 4:1 ja 10:3 ning ei jätnud Yaşarile lootusekübetki. 5:0 spurt kasvatas eestlase eduseisu 15:5-le ning tosin minutit kestnud geim lõppes meie mehe võiduga 21:9. Kolme geimi peale kulus meestel 39 minutit mänguaega.

Kawasaki Slovak Openi turniiritabel
Otseülekanded Bratislava turniirilt

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga