Taani teenis kolmeteistkümnenda kulla

Soomes Lahtis peetavatel juunioride Euroopa meistrivõistlustel sulgpallis lõppes esmaspäeval võistkondlik turniir. Pühapäeval poolfinaalis Eestist 3:0 jagu saanud Taani koondisel piisas ka finaalis Prantsusmaa vastu vaid segapaarismängust ja kahest üksikmängust, et kuldmedalid endale vormistada, juunioride EM-i ajaloos juba kolmeteistkümnendat korda. Ühtlasi tasusid taanlased prantslastele eelmisel EM-il 2018. aastal Tallinnas saadud finaalikaotuse eest.

Kolmest võidust esimese teenisid Mads Vestergaard ja Clara Løber. Esimene geim Christo Popovi ja Flavie Vallet’ vastu küll kaotati 18:21, kuid teine geim kuulus taanlastele 21:17 ning kolmas 19:19 viigiseisult 21:19.

Viiskümmend üks minutit kestnud avamängule järgnes veel 17 minutit kauem kestnud pallivahetus, kui platsile tulid Magnus Johannesen ja Alex Lanier. Taanlane võitis punkt-punktilt kulgenud avageimi 19:20 kaotusseisust 22:20, kuid teises tegi prantslane vigade paranduse. Johannesen oli küll poolajaks ees 11:7, kuid jäi mängu jätkudes taha 12:17 ning kaotas 17:21. Otsustavas geimis oli viimane viigiseis 3:3, edasi juhtis sündmusi vaid Johannesen. Ta oli intervalliks ees 11:5 ning võitis geimi 21:9.

Taani juunioride koondis. Foto: Badminton Europe

Kuldmedalid mängis taanlastele kaela Benedicte Sillassen, kes sai Anna Tatranovast jagu 35 minutiga. Avageim kuulus selgelt taanlannale 21:8, kuid teises oli mängu küllalt. Rohkem kordi oli ees küll Sillassen, kuid Tatranova hoidis end löögikauguses. 14:14 pealt pääses taanlanna ette 16:14 ning 18:17 pealt ei suutnud prantslanna enam kaasa tulla. Viimased kolm palli lõi punktiks Sillassen ja võitis 21:17.

Taani seni viimane juunioride EM-tiitel pärines 2013. aastast, järgmisel kahel korral jäädi pronksile ning viimati Tallinnas tuli leppida prantslaste järel hõbedaga. Eelmised kullad on tulnud 1975, 1979, 1981, 1985, 1987, 1989, 1993, 1995, 1997, 2005, 2009. Medalita pole taanlased juunioride EM-il kordagi jäänud, sest lisaks 13 kullale on neil ka 5 hõbedat ja 6 pronksi. Lisaks Taanile on võistkondliku kulla võitnud veel Saksamaa (1999, 2001, 2003, 2011), seekord koroonaepideemia tõttu eemale jäänud Inglismaa (1977, 1983, 2007), Prantsusmaa (2017, 2018), NSV Liit (1991) ja Hispaania (2015).

Eestist sai juunioride EM-i ajaloos üheteistkümnes medaliriik, seni oli parimaks jäänud üheksanda koha jagamine (2013, 2015), ühe korra (2006) on võidetud toonane B-grupp. Nädalavahetusel saavutatu ei jäänud märkamata ka badmintoneurope.comi kirjasaatjale, kes Lahtis toimunut kajastas. Loe artiklit SIIT.