Sudirman Cupil jätkavad Aasia + Taani

Segavõistkondade MM-võistlustel (Sudirman Cup) Soomes Vantaas algavad reedel, 1. oktoobril play-offid. Kuueteistkümnest alustanust on konkurentsi jäänud need kaheksa, kes neljaliikmelistes alagruppides kaheks paremaks osutusid. Alagrupiturniiril üllatusi ei sündinud – edasi saidki vaid esikaheksasse asetuse saanud võistkonnad.

A-alagrupi lõpetas täiseduga tiitlikaitsja Hiina, kes kahes esimeses voorus alistas nii India kui ka korraldajamaa Soome kuivalt 5:0. Alles alagrupis esikoha saaja otsustanud kohtumises Taiga läks mänguks. Meeste paarismängu ja kahe üksikmängu järel oli Tai juhtimas 2:1, kusjuures hiinlastele tõi võidu olümpiakuld Yufei Chen, alistades Tokyo OM-il meie Kristin Kuuba auti mänginud Busanan Ongbamrungphani 21:12, 21:10. Hiina vedasid võidule naispaar ja segapaar. Kõik kolm kohtumist kaotanud soomlased teenisid siiski ühe matšivõidu kui Anton Kaisti ja Jesper Paul mängisid üle India meespaari M. R. Arjuni ja Dhruv Kapila 22:20, 21:19.

B-alagrupi läbis vaid võitudega Lõuna-Korea, loovutades ainsa matšivõidu kohtumises Saksamaaga. Mark Lamsfuss ja Isabel Lohau võitsid kohtumise esimeses matšis Won-Ho Kimi ja Seung-Chan Shini 22:20, 21:18. Teise edasipääseja selgitamine oli numbriliselt ühepoolne, sest Taiwan alistas Saksamaa 5:0, kuid viiest kohtumisest kolm esimest lõppesid alles kolmanda geimi mängimisega. Neljandaks jäi kõigile 0:5 kaotanud Tahiti.

C-alagrupis tunnistas vaid võite Indoneesia koondis, kuid 5:0 alistati vaid Venemaa sulgpalliliidu esindus. Teises voorus võideti Kanadat ja viimases Taanit 3:2, kusjuures mõlema vastu oldi 1:2 kaotusseisus. Nais- ja segapaar pöörasid kaotusseisu mõlemas vastasseisus siiski võiduks. Teise edasipääseja otsustanud kohtumises olid taanlased 4:1 paremad venelastest. Viimastele tõi ainsa võidu nende segapaar Rodion Alimov – Alina Davletova kohe avapaaris.

D-alagrupis oli parim Jaapan, järgnesid Malaisia, Inglismaa ja Egiptus. Jaapanlased kaotasid ainsa matši malaislastele, kui kohtumise esimeses vastasseisus jäid Takuro Hoki ja Yugo Kobayashi alla olümpial pronksi võitnud Aaron Chiale ja Wooi-Yik Soh’le 20:22, 21:14, 16:21. Inglismaast sai Malaisia jagu 3:2, kuid selles kohtumises oli kolme matši järel seis juba 3:0 malaislaste kasuks.

Neljapäeva õhtul loositi paarid veerandfinaalideks. Reedel on alates kella 10-st vastamisi Hiina ja Taani ning Lõuna-Korea ja Tai. Kell 16 alustavad Taiwan ja Jaapan ning Malaisia ja Indoneesia. Laupäevastes poolfinaalides kohtuvad esimese ja teise ning kolmanda ja neljanda paari võitjad.

Tabelid ja tulemused

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga