Schmidt, Themas ja Šapovalova püsivad kolme kulla kursil

Vaikse laupäeva täitis Eesti sulgpallinoorus põnevate mängudega, sest Lenne Sulgpallikeskuse väljakutel askeldati Eesti juunioride (U-19) meistrivõistlustel hommikust õhtuni. Puhkama ei saanud minna enne kui finalistid ja pronksimängu paarid selgeks said, vaid segapaarismängus jäid poolfinaalid siiski pühapäeva hommikuks.

Noormeeste üksikmänguks andis end üles 26 mängijat ning kõik nad said ka vähemalt ühe korra väljakul käia. Et Tauri Kilk (Triiton) on nüüdseks juuniorieast välja kasvanud, siis tiitlikaitsjat Jüris mängimas pole. Favoriidi rolli on üle võtnud Tauri klubikaaslane Andrei Schmidt, kes juhib noorte Eesti edetabelit ning sai seega ka meistrivõistlustel kõrgeima asetuse. Avaringis oli Andrei vaba, teises alistas Mattias Thomas Luhavälja (Raul Musta SK) 21:1, 21:1 (!) ja veerandfinaalis Andre Martin Reinsi (Raul Musta SK) 21:6, 21:14. Poolfinaal neljanda asetusega Chris Robin Taltsi (Raul Musta SK) vastu oli juba karmim katsumus. Avageimi tartlane võitis 21:5, kuid teises jäi veerandfinaalis mulluse hõbeda Rene Leemani alistanud Talts peale 21:19. Kolmandas geimis loksus asi taas paika, selle võitis Schmidt 21:10.

Tabeli alumiselt poolt tõusis Schmidti pühapäevaseks finaalivastaseks klubikaaslane Hugo Themas. Mullu juunioride seas pronksi võitnud Themas pidas koguni kaks kolmegeimilist lahingut. Teises ringis võitis ta avaseti 19:21 kaotamise järel Hannes Hani (Triiton) vastu kaks järgmist geimi 21:17, 21:8, poolfinaalis oli üle Nõo SK mängijast Marti Joostist samal moel – 16:21, 21:16, 21:12.

Finaalis seega Schmidt ja Themas, pronksimängus Talts ja Joost.

Noormeeste paarismängus olid tiitlikaitsjad kohal ning kulgesid teise kulla kursil. Üheksa paari konkurentsis mängisid Andrei Schmidt ja Hugo Themas end taas kenasti finaali, poolfinaalis oldi 21:14, 21:19 paremad Marti Joostist ja Rasmus Roogsoost (Triiton). Mullused pronksipoisid Rene Leeman ja Rasmus Talts (Raul Musta SK) suutsid poolfinaalis üle mängida teise asetusega Chris Robin Talltsi ja Tregert Gustav Värvi (TÜASK) 21:16, 13:21, 21:16.

Neidude üksikmängus võidutses mullu Tondiraba Sulgpallihallis nüüdseks täiskasvanute klassi jõudnud Marelle Salu finaalivõiduga Emili Pärsimi (mõlemad Triiton) üle. Viimasel oli seekord esimene asetus. Kuni poolfinaalini kulgeski kõik plaanide kohaselt, üle mängitud said nii klubikaaslane Romili Vakk kui ka Grettel Luts (TSKeskus). Poolfinaal viienda asetusega Marija Paskotši (Raul Musta SK) vastu ei õnnestunud aga kuidagi – 5:21, 7:21 kaotus jättis Emilile seekord vaid pronksivõimaluse.

Tartu värvid on finaalis siiski esindatud, sest teise asetusega Emilia Šapovalova (TÜASK) on mulluse neljanda koha juba vähemalt hõbeda vastu vahetanud. Tema viimane takistus teel finaali oli kuuenda asetusega Meribel Rohtla (Triiton). Šapovalova võitis 21:14, 21:17.

Kui üksikmängu edetabeli neljas ja meistrivõistluste mullune pronks Elisaveta Berik (Triiton) Jüris seda mänguliiki ei mänginud, siis neidude paarismängus edenes ta koos mullu Marelle Saluga paaris võidutsenud Emili Pärsimiga finaali. Sinna jõudmiseks tuli alistada teine Triitoni paar Kaisa Liis Lepp ja Romili Vakk 21:13, 21:12 ning poolfinaalis tagasivägise heitluse tulemusena mullused neljandad Lumikki Liias (Triiton) ja Marija Paskotši 21:19, 18:21, 21:16. Kulla pärast hakatakse esimesel ülestõusmispühal palli lööma Heili Merisalu ja Emilia Šapovalova (TÜASK) vastu. Viimased sai poolfinaalis jagu oma klubikaaslastest Kadi Ilvesest ja Marta Emili Tellerist, kes mullu said autasustamisel kaela hõbemedalid.

Segapaarismängus oli Elisaveta Berik mullu võidukas koos Tauri Kilgiga, nüüd on tema partneriks mullu koos Saluga hõbeda saanud Hugo Themas ja asetuseks esimene. Poolfinaalis tuleb triitonlastel oma paremust tõestada kohtumises tabeli neljanda paari Chris Robin Taltsi ja Marija Paskotšiga. Teise finalisti selgitavad teise asetusega Andrei Schmidt ja Emili Pärsim, kelle eesmärgiks on üle mängida Rasmus Talts ja Emilia Šapovalova.

Pühapäevane mängupäev algab Lenne Sulgpallikeskuses kell 10 segapaarismängu poolfinaalidega, järgnevad riburada finaalid ja pronksimängud.

Eesti juunioride meistrivõistluste turniiritabelid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga