Mihkel Laanes võitis üliõpilaste seas kolm kulda

Tartu Ülikooli spordihoones mängiti teist nädalat järjest head sulgpalli. Kui oktoobri esimesel nädalavahetusel vallutasid ülikooli saali GP-sarja etapil osalenud noored, siis laupäeval, 10. oktoobril selgitati samas Eesti üliõpilasmeistrid. Kolmekordseks võitjaks krooniti Triitonisse kuuluv TalTechi tudeng Mihkel Laanes.

Meeste üksikmängus (9 osalejat) jõudsid finaali just need kaks sulgpallurit, keda sinna ka oodati. Esimese asetusega Laanes ja teise asetusega Mihkel Talts (TÜ) heitlesid võrdsete heitlust, kuid mõlemas geimis oli otsustavate punktide mängimisel veidi kindlam Laanes, võites 21:19 ja 23:21. Pronksimängus oli Marcus Lõo (TÜ) 21:12, 21:11 parem kolmanda asetusega Jens Veendest (TLÜ).

Naiste üksikmängus (7) olid kaks asetatut Karina Kapanen (Tallinna Tervishoiu Kõrgkool) ja Ramona Üprus (TÜASK). Finaalis sai kindla võidu teise asetusega Üprus 21:13, 21:10. Pronksimängus alistas Kärt Reitel (Sisekaitseakadeemia) 21:7, 21:5 Erika Kuldla (TalTech).

Mihkel Laanes ja Mikk Järveoja. Foto: Oleg Harchenko / ESPL

Üksikmängu finalistid olid finaalis teine teisel pool võrku ka meeste paarismängu (5) finaalis ning taas oli võitja selgitamine tasavägine. Laanes ja Mikk Järveoja (TÜ) kaotasid avageimi Taltsile ja Lõole 18:21, kuid võitsid teise ja kolmanda võrdse tulemusega 21:17. Kolmanda koha said Andreas Eskor (TÜ) ja Henry Pihlik (TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia) 21:7, 21:10 võiduga Oliver Leppiku (TÜ) ja Rauno Mõttuse (TLÜ) üle.

Naiste paarismängus peeti vaid neli mängu, sest paare tuli mängima vaid neli. Finaalis said Hannaliina Piho (TÜ) ja Sale-Liis Teesalu (Tallinna Tervishoiu Kõrgkool) 21:14, 22:20 jagu teise asetusega Kapanenist ja Üprusest. Kolmanda koha otsustanud kohtumises olid Erika Kuldla (TalTech) ja Kärt Reitel (Sisekaitseakadeemia) 21:10, 21:6 paremad Anni-Grete Kõrgest (Tallinna Tervishoiu Kõrgkool) ja Marily Otsast (Estonian Business School).

Segapaarismängus (5) sai Mihkel Laanes oma kolmanda kulla, sest koos klubikaaslase Kati-Kreet Marraniga (TÜ) võideti esikohamängus Järveoja ja Teesalu 21:17, 21:12. Kolmanda koha said teise asetusega Mihkel Talts ja Ramona Üprus, kes olid medalimängus paremad Marcus Lõost ja Hannaliina Pihost 18:21, 21:17, 21:9.

Tulemused

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga