Marran ja Rüütel võitsid Saarbrückenis geimi, kuid kaotasid mängu

Saksamaal Saarbrückenis alanud BWF-i Super 100 turniiril SaarLorLux Open 2020 olid Triitoni sulgpalluritest esimestena platsil Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel. Taani lahtistel Odenses teise ringi jõudnud naispaar pidi saavutuse kordamiseks nüüd avaringis jagu saama Saarimaa pealinnas kaheksandana tabelisse paigutatud Hollandi kombinatsioonist Debora Jille ja Cheryl Seinen. Peaegu kolmveerand tundi kestnud pallivahetuses mängiti kolm geimi ning mõlemapoolsete tõusude ja mõõnadega mängus saatis edu lõpuks hollandlannasid.

Avageimis oli algus punkt-punkti mäng, kusjuures tartlannad juhtisid viis korda (viimati 8:7), kuid intervalliks olid ees Jille ja Seinen 11:9. Mängu jätkudes suurendasid hollandlannad 5:0 spurdi toel edu 17:10-le ning enam mängu käest ei andnud – 21:14 oli tablool vaid kuraditosina mänguminuti järel.

Helina Rüütel ja Kati-Kreet Marran. Foto: badmintoneurope.com/Badmintonphoto

Teinegi geim algas edukamalt Hollandi paarile, kes juhtisid 5:3, ent seekord ei lasknud Marran ja Rüütel vastaseid kaugele. Vastupidi, mindi ise ette 7:6 ja 9:7. Hingetõmbepausiks juhtisid siiski Jille ja Seinen 11:10, kuid mängu jätkudes langesid seitse järgmist punkti õnneks vaid eestlannade kontole. 17:11 eduseisult suudeti lõpuni täpselt tegutseda (21:14) ning poole tunni järel oli geimide seis 1:1.

Otsustavas kolmandas geimis juhtisid Marran ja Rüütel viimast korda 5:4. Sealt edasi hakkasid hollandlannad vaikselt eest ära nihkuma. Vaheajaks oldi 7:0 spurdi tulemusena ees 11:5 ning peagi kasvas vahe juba kümnele punktile (16:6). Neliteist minutit kestnud geimi võitsid Jille ja Seinen 21:10 ning kogu kohtumise seega 2:1.

21-aastane Jille ja temast neli aastat vanem Seinen mängivad järgmises ringis Taani paariga Christine Busch ja Amalie Schulz. Nimetatud olid oma avamängus paremad Austria esindajatest Serena Au Yeong’ist ja Kattharina Hochmeirist 21:12, 21:15.

Naiste paarismängu kõrgeima asetusega paar Gabriela ja Stefani Stoeva Bulgaariast oli avaringis vaba, teises kohtutakse taanlannade Natasja P. Anthoniseni ja Clara Graverseniga.