Marelle Salu võitis EM-i avapäeval kolmest kohtumisest kaks

Juunioride EM-võistlustel Belgradis tehti esmaspäeval algust individuaalturniiriga. Üksikmängudes käis eestlastest ainsana platsil Marelle Salu ning mängis end kenasti teise ringi. Šotlanna Sophie Ford sai alistatud 25:23, 21:18. Teisipäeva pärastlõunal on 64 parema seas Marelle teine vastane Ella Neve (Saksamaa). Emili Pärsim kohtub teisipäeval esimese asetusega Polina Buhrovaga (Ukraina). Elisaveta Beriku vastaseks on Nikol Carulla Hispaaniast. Noormeeste üksikmängus alustab teise asetusega Tauri Kilk teisest ringist, Esimene vastane tuleb temalgi Hispaaniast – Tiago Berenguer. Mario Kirisma lööb sulgedega palli Harper Ligh’ga (Wales) võidu, Hugo Themas mängib Vincent Pontanosaga (Itaalia).

Noormeeste paarismängus said Eesti esindajad võidu ja kaotuse. Andrei Schmidt ja Hugo Themas said jagu lätlastest Edzus Meiransist ja Davis Strazdinsist 21:15, 21:17 ning lähevad kolmapäeval kokku Csanard Horvathi ja Kristof Tothiga Ungarist. Mario Kirisma ja Robin Schmalz müdistasid kolm geimi Rootsi esindajate Romeo Makbouli ja Mio Moliniga. Esimene geim kaotati 16:21, teine võideti 21:18. Kolmas oli veel tasavägisem, aga lõppes kahjuks rootslaste kasuks 22:20.

Neidude paarismängus heitlesid Emili Pärsim ja Marelle Salu samuti kolme geimi ning tõid lõpuks võidu koju. Lina Schadegg ja Leila Zarrouk Šveitsist võitsid küll esimese geimi 21:17, kuid teine kuulus tartlannadele 21:14 ning kolmas 21:16. Kolmapäeval mängitakse Ravza Boduri ja Cansu Ercetiniga Türgist. Viimased loovutasid avaringis oma vastastele Norrast esimeses geimis kolm ja teises kuus punkti. Kadi Ilves ja Marta Emili Teller suutsid Amelie Lehmanni ja Anna Mejikovskiy (Saksamaa) vastu mõlemas geimis saavutada vaid üheksa punkti.

Segapaarismängu avaringis olid Hugo Themas ja Marelle Salu serblaste Igor Jovanovići ja Senja Perići vastu võidule lähemal esimeses geimis (19:21), teises jäid vastased peale juba kindlamalt (21:11). Mänguta pääsesid teise ringi Andrei Schmidt ja Elisaveta Berik ning Robin Schmalz ja Marta Emili Teller.