Kuuba lõpetas Walesis veerandfinaalis

Eesti esireket Kristin Kuuba (Triiton) jõudis International Challenge’i kategooriasse kuuluval turniiril Yonex Welsh International Badminton Championships 2023 veerandfinaali, kus kaotas reede õhtul Prantsusmaa kolmandale reketile Rosy Oktavia Pancasarile 22:24, 21:12, 17:21. Prantslanna mängib laupäeval poolfinaalis Miu Lin Nganiga (Inglismaa), tabeli ülemisel poolel selgitavad teise finalisti Josefine Redkjær Jensen (Taani) ja Agnes Körösi (Ungari).

Maailma edetabelis 44. kohal paiknev Kuuba jäi tabeli 95. mängija vastu kohe kaotusseisu, kuid pööras siis 6:10 miinuse 16:12 plussiks. Paraku sai seejärel taas palli paremini lendama Pancasari ning 7:0 vahespurdi toel taastas eduseisu (19:16). Lõpp oli tasavägine, paraku ei õnnestunud Kuubal seisul 22:21 geimipalli realiseerida.

Ka teist geimi alustas Pancasari kindlamalt ning juhtis 7:5. Kuubal õnnestus seejärel viis punkti järjest teenida ning seekord vastasel enam rinnale jõuda ei õnnestunud. Otsustavas geimis proovis Kuuba otsustavalt tegutseda pooltevahetuse paiku, minnes ette 13:11 ja 16:15. Lõpp aga vajus ära, Pancasari sai neli punkti järjest ning enam edu käest ei andnud. Pallivahetused vältasid kokku üks tund ja üks minut.

Neljapäeval sai Kuuba avaringis 34 minutiga jagu Miranda Wilsonist (Saksamaa) 21:10, 21:15, teises ringis mängis tartlanna 30 minutiga üle Zuzanna Jankowska (Poola) 2:15, 21:14.

Valitsevad paarismängu Eesti meistrid Raul Käsner (Triiton) ja Kristjan Kaljurand (TÜASK) pidid Cardiffis piirduma avaringiga, sest prantslased Natan Begga ja Baptiste Labarthe olid meie meestest paremad 21:8, 21:5.