Kuuba ja 1. BC Wipperfeld jõudsid Bundesligas finaali

Sulgpalli Bundesligas selgusid laupäeval selle hooaja finalistid. Final Fouri poolfinaalides Wipperfürthis jõudsid nii kaugele kodurahva ees mänginud 1. BC Wipperfeld ning viimaste aastate edukaim Saksamaa sulgpalliklubi 1. BC Saarbrücken-Bischmisheim.

Sel hooajal Wipperfürthi klubi ridades mängiv Kristin Kuuba oli laupäeval kohtumises SC Union Lüdinghauseni vbastu platsil nii üksik- kui ka paarismängus ning tõi ka mõlemas kohtumises võidupunkti. Paarismängus pidasid Kristin ja hiinlanna Jie Yao viiegeimilise heitluse Yvonne Li ja Linda Efleriga. Esimesed kaks geimi võideti 11:7 ja 11:6, kuid järgmised kaks kaotati 9:11 ja 5:11. Otsustav viies geim kuulus aga koduväljakupaarile 11:7 ning nii viidi oma klubi juhtima 2:0.

Uuesti oli Kuuba väljakul neljandas kohtumises, kui üksikmängus oli tema vastaseks Yvonne Li. Tartlanna kaotas avageimi 11:13, kuid võitis kaks järgmist 11:8 ja 11:9. Li ei andnud veel alla, sest võitis neljanda geimi omakorda 11:4. Viimases geimis jäi 11:9 peale siiski Kuuba ja kindlustas oma klubile finaali pääsemiseks vajaliku võidupunkti. Lõpuks olid Wipperfeldi võiduskoor 4:1, kusjuures üks meeste paarismäng jäi pidamata.

1. BC Saarbrücken-Bischmisheim sai TV Refrathist samuti jagu 4:1. Saarimaa klubile tõid võidupunkti mõlemad meespaarid (Marvin Seidel – Michael Fuchs ja Peter Käsbauer – Ruben Jille), naispaar (Isabel Herttrich – Stine Küspert) ja Indoneesia kodanikust üksikmängija Priskila Siahaya.

Finaalmäng algab Wipperfürthi Voss-Arenal pühapäeval kell 15 Eesti aja järgi.