Kullad läksid nelja riiki, kaks sai Mark Lamsfuss

Madridis peeti laupäeval 29. Euroopa meistrivõistluste viimased viis kohtumist ning selgusid tänavused Vana Maailma meistrid. Kulda jagus neljale riigile, vähemalt ühe medali võitsid kümne riigi sulgpallurid. Kokku osales seekordsel EM-il 216 mängijat 35 riigist.

MEESTE ÜKSIKMÄNG

1. DEN – Viktor AXELSEN [1]
  2. DEN – Anders ANTONSEN [2]
  3. ISR – Misha ZILBERMAN
  4. FRA – Toma Junior POPOV [5]
  5. EST – Karl KERT

Maailma praegune esireket Viktor Axelsen on EM-il medalivõitja olnud alates 2012. aastast, kahele pronksile ja ühele hõbedale lisandus Madridist kolmas kuld. Finalistid olid samad, kes mullu kevadel Kiievis, Axelsen ja tema kaasmaalane Anders Antonsen. Kui Ukraina pealinnas jäi finaaliheitlus Axelseni positiivse koroonaproovi tõttu olemata, siis seekord mängiti kaks geimi siiski ära. Esimese geimis lõi Antonesen 17 ja teises 15 punkti, olümpiavõitja Axelsen kogus mõlemas 21 ja on nüüd kolmekordne Euroopa meister. Pronksid said Toma Junior Popov (Prantsusmaa) ja seekordse turniir ainus asetamata medaliomanik, Iisraeli esindaja Misha Zilberman. Asetatud meestest lõi Zilberman auti Mark Caljouw’ (Holland, 4) ja Brice Leverdezi (Prantsusmaa, 6) enne kui kaotas Axelsenile 10:21, 11:21.

NAISTE ÜKSIKMÄNG

1. SPA – Carolina MARIN [1]
  2. SCO – Kirsty GILMOUR [3]
  3. TUR – Neslihan YIGIT [6]
  4. DEN – Mia BLICHFELDT [2]
  5. EST – Kristin KUUBA

Carolina Marin pole Euroopa meistrivõistlustel alates 2014. aastast kaotanud ainsatki kohtumist ning sai kodupubliku ees kuuenda EM-kulla. Kolmandat korda mängis hispaanlanna finaalis Kirsty Gilmouriga ning nii nagu 2016 ja 2017 ei suutnud šotlanna seegi kord geimigi võita. Marin võitis esimese geimi 21:10 ja teise 21:12. Just Gilmour lõpetas kolmandas ringis meie Kristin Kuuba edenemise. Pärast Eesti esireketist kolmes geimis jagu saamist alistas Gilmour samamoodi Lian Tani (Belgia) ja poolfinaalis ka teise asetusega Mia Blichfeldti (Taani).

MEESTE PAARISMÄNG

1. GER – Mark LAMSFUSS ja Marvin SEIDEL [2]
  2. SCO – Alexander DUNN ja Adam HALL [6]
  3. ENG – Ben LANE ja Sean VENDY [3]
  4. HOL – Ruben JILLE ja Ties VAN DER LECQ [8]
  5. EST – Kristjan KALJURAND ja Raul KÄSNER

Mark Lamsfuss ja Marvin Seidel teenisid mullu Kiievi hõbeda, jäädes finaalis alla Vladimir Ivanovile ja Ivan Sozonovile. Madridis venelasi kohal polnud ning sakslased said oma esimese kulla kätte. Šoti paar avaldas küll korralikku vastupanu, kuid mõlemas geimis olid sakslased enamuse ajast juhtimas.

5. EST – Kati-Kreet MARRAN ja Helina RÜÜTEL

Bulgaaria õed Stoevad on nüüd võitmatuna püsinud kolmel EM-il järjest. Neljas Madridis peetud kohtumises ei kaotanud Gabriela ja Stefani ainsatki geimi, kõige tasavägisemas geimis loovutati vastastele 16 punkti. Meie Marrani ja Rüütli teise ringi jätnud Maiken Fruergaard ja Sara Thygesen Taanist pidid leppima pronksiga, sest üks tund ja 20 minutit väldanud poolfinaalis jäädi sakslannadele Linda Eflerile ja Isabel Lohaule alla 22:20, 15:21, 20:22.

SEGAPAARISMÄNG

1. GER – Mark LAMSFUSS ja Isabel LOHAU [4]
  2. FRA – Thom GICQUEL ja Delphine DELRUE [2]
  3. DEN – Mikkel MIKKELSEN ja Rikke SØBY [6]
  4. NED – Robin TABELING ja Selena PIEK [5]
  5. EST – Oskar MÄNNIK ja Ramona ÜPRUS

Mark Lamsfuss teenis selle EM-i teise kulla, Isabel Lohau teise medali. Nii poolfinaalis kui finaalis kaotasid sakslased esimese geimi, kuid võitsid järgmised kaks. Esimese asetusega inglased Marcus Ellis ja Lauren Smith jäid pidama veerandfinaali, kus kaotasid kahes geimis taanlastele Mikkelsenile ja Søbyle.