Kristin Kuuba lõpetas Varssavis poolfinaalis

Kui kolm aastat tagasi Gnieznos peetud Polish Openi finaalis õnnestus Kristin Kuubal (Triiton) Tanya Hemanthist jagu saada, siis pühapäeval Varssavis sai indialanna sama turniiri poolfinaalis revanši. Kaheksanda asetusega 20-aastane Hemanth võitis avageimi 21:16 ja teise juba selgemalt 21:7.

Maailma edetabelis selle nädala alguses 82. kohal paiknenud Hemanth lubas edetabeli 53. real paikneval Kuubal avageimis juhtida vaid ühe korra (2:1). India sulgpalluri 6:3 edu suutis meie esireket viigiks mängida (6:6), kuid vastase 6:0 spurdist enam ei kosunud. Kaks korda jõudis Kuuba küll veel ühe punkti kaugusele (15:16, 16:17), kuid viimased punktid mängis vastane laitmatult. Teises geimis sai algedu Kuuba (4:2), kuid sealt edasi muutus mäng ühesuunaliseks liikluseks. Intervalliks juhtis Hemanth 11:5 ning geimi teises pooles lubas eestlannal juurde saada veel vaid kaks punkti. Finalist sai otsustatud 31 minutiga.

Kristin Kuuba lühikommentaar Varssavis toimunule: “Ma arvan, et võin võistlusega rahule jääda. Poolfinaal ja kolm väga korralikku mängu, kõik maailma Top 100 mängijate vastu. Suutsin kolm esimest kohtumist võita kahes geimis. Pärast vigastuspausi võis esimene turniir küllaltki rabe olla, aga läks õnneks teisiti. Selle üle võin õnnelik olla. Ainult tänase poolfinaali teises geimis oli tunne, et ma ei mänginud oma parimat mängu. Ilmselt on see ka loomulik, sest pole ju pikalt turniiridel osalenud.”

Polish Openi võitjaks Kuuba alistajal aga seegi kord saada ei õnnestunud, sest finaalis tuli tunnistada kaasamaalase, BWF-i edetabeli 87. Anupama Upadhyaya paremust. 55 minutit väldanud finaali avageimi võitis Upadhyaya 21:15, kuid teises jäi 21:11 peale Hemanth. Kolmas geim kulges taas Upadhyaya dikteerimisel, ta oli joogipausiks ees 11:6, kasvatas edu mängu jätkudes 16:6-le ja võitis 21:10.