Kopenhaagenis algavad esmaspäeval MM-võistlused

Esmaspäeval, 21. augustil peetakse esimesed mängud tänavuse hooaja tähtsaimal rahvusvahelisel jõuproovil, 28. MM-võistlustel. TotalEnergies BWF World Championships 2023 peetakse kuni tuleva pühapäevani Taani pealinna Kopenhaageni Royal Arena nime kandvas saalis. Viies mänguliigis on kokku üles antud 375 sulgpallurit. Kolm neist on eestlannad.

Naiste üksikmängus on Eesti esireketi Kristin Kuuba (BWF 46.) esimene vastane maailma 18. reket Ga-Eun Kim (Lõuna-Korea). 25-aastane paremakäeline Kim kuulub oma riigi koondisse aastast 2016 ning osales ka Tokyo olümpial. Viimati juuli alguses Canada Openil mänginud Kuuba pole selle korealannaga varem kohtunud. Esmatutvus saab toimuma teisipäeval.

MM-i kõrgeima asetusega naissulgpallur on maailma edetabelit juhtiv Kimi kaasmaalane Se-Young An, kellele järgnevad Akane Yamaguchi (Jaapan) ja Yufei Chen (Hiina). Euroopa sulgpallureid on 16 asetatud mängija seas vaid kaks – Carolina Marin (Hispaania) on kuues ja Mia Blichfeldt (Taani) 15.

Naiste paarismängus seisavad Kati-Kreet Marrani ja Helina Rüütli (BWF 51.) vastas Ching-Hui Chang ja Ching-Tun Yang (BWF 37.) Taiwanilt. See kohtumine peetakse esmaspäeval kolmandal väljakul viiendana, esimene mäng on kava järgi algamas meie aja järgi kell 10.15. Mängu otseülekannet näeb SIIT.

Naispaarismängus on esimese asetusega maailma edetablit juhtivad hiinlannad Qingchen Chen ja Yifan Jia, järgnevad kaks Lõuna-Korea paari, Ha-Na Baek ja So-Hee Lee ning So-Yeong Kim ja Hee-Yong Kong.

Eelmisel MM-il mullu augustis Tokyos krooniti üksikmängus maailmameistriteks Victor Axelsen (Taani) ja Akane Yamaguchi (Jaapan). Meespaaridest võidutsesid Aaron Chia ja Wooi Yik Soh (Malaisia), naispaaridest seegi kord esimese asetusega Chen ja Jia. Parim segapaar oli aasta tagasi samuti hiinlastel, Siwei Zheng ja Yaqiong Huang.

MM-võistluste turniiritabelid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga