Kilk liigub ka Siguldas kahe võidu kursil

Vilniuses peetud Leedu juunioride lahtistel meistrivõistlustel kaks esikohta saanud Tauri Kilk (Triiton) on hästi mänginud ka sel nädalalõpul peetaval samalaadsel turniiril Lätis, Yonex Latvia Junior 2022. Sigulda spordikeskuse väljakule tuleb maailma juunioride hetke kolmas reket pühapäeva hommikupoolikul poolfinaaliks nii üksikmängus kui segapaarismängus.

Üksikmängus on Tauril loomulikult esimene asetus. Nelja parema sekka jõudmiseks tuli tartlasel pidada vaid kaks mängu, sest avavoorus oli ta vaba, teises aga andis kohalik sulgpallur Ilmars Jurcins talle loobumisvõidu. Kolmanda ringi kohtumises alistas Kilk ukrainlase Jehor Romanjuki 21:16, 21:7 ning veerandfinaalis klubikaaslase Hugo Themase 21:10, 21:8. Poolfinaalis tuleb meie noormehele vastu Saksamaad esindav Philipp Volovnik. Tabeli alumiselt poolelt selgitavad teise finalisti Alexander Bechs (Saksamaa) ja Madhurr Dhingra (India). Viimasega pidas veerandfinaalis kolmegeimilise kohtumise Andrei Schmidt (Triiton). Tartlane võitis avageimi 21:19, kuid kaotas järgmised võrdse tulemusega 13:21. Kolmandasse ringi ehk 16 parema sekka jõudsid eesti sulgpalluritest veel Roland Kutsei (Triiton) ja Tregert Gustav Värv (Veeriku Badminton).

Tauri Kilk. Foto: Oleg Harchenko / ESPL

Kui Vilniuses võidutses Kilk lisaks üksikmängule meespaarismängus koos Robin Schmalziga, siis seekord lööb ta kaasa segapaarismängus, partneriks klubikaaslane Elisaveta Berik, kellega juunioride MM-i võistkonnavõistluses nii mõnigi hea esitus välja tuli. Ka Siguldas on kolmanda asetusega tartlased seni kindlad olnud – Itaaliast pärit paari nuheldi 21:10, 21:12, Iisraeli kodanikke 21:4, 21:6. Poolfinaalis ootavad ees ukrainlased Vladislav Kunin ja Jaroslava Vantsarovska. Tabeli ülemiselt poolelt üritavad finaali pääseda esimese asetusega Andrei Schmidt ja Emili Pärsim (Triiton). Ka neil on viimaseks takistuseks ukrainlased, kes veerandfinaalis lülitasid konkurentsist Hugo Themase ja Marelle Salu (Triiton).

Naiste üksikmängus jõudsid meie paremad kaheksa parema sekka. Neljanda asetusega Emili Pärsim kaotas seal aga Elin Öhlingule (Rootsi) ja Marelle Salu teise asetusega Anna Kovalenkole (Ukraina). Naispaarismängus seevastu on võimalik eesti mängijate omavaheline finaal. Esimese asetusega Berikul ja Pärsimil on selleks vaja poolfinaalis üle mängida kohalik paar Anzhelika Nadtochyi – Elza Zitāne, Kadi Ilvesel ja Marta Emili Telleril tuleb samaga hakkama saada teise asetusega Elin Öhlingu ja Elin Rybergi (Rootsi) vastu.

Schmidt jahib teist finaalipääsu koos Themasega meespaarismängus. Poolfinaalis mängib esimesena asetatud meie paar ukrainlaste Kunini ja Vladislav Stepantšenkoga. Teise poolfinaalis on Ukraina ja Inglismaa sulgpallurite vastasseis.