Kati Tolmoff krooniti Taani meistriks!

Taani meistriks kroonitud Skovshovedi võistkond. Esireas paremalt teine Kati Tolmoff. Foto: Allan Høgholm, Badminton Danmark

Koroonakriisi tõttu jäi kevadel selgitamata Taani parim sulgpalliklubi. Alles läinud reedel ja laupäeval päädis Badmintonligaeni hooaeg Kopenhaageni Brøndby Hallenis peetud nelja klubi finaalturniiriga. Kolmandat korda viimase nelja aasta jooksul võidutses Skovshovedi võistkond ning oma kaaluka panuse võitu andis ka omaaegne Triitoni klubi esireket Kati Tolmoff.

Algselt poleks üheringilise põhiturniiri viiendana lõpetanud Skovshovedil medalimängudele asja olnudki, kuid et põhiturniiri kaks paremat, Greve ja Vendyssel, loobusid, pääseti koos kuuenda koha hõivanud Værløsega medalite pärast mängima.

Reedel, 19. juunil peetud poolfinaalis oli põhiturniiril seitmest kohtumisest kolm võitnud Skovshovedi vastaseks teise asetusega Solrød Strand. Heitlus oli vägev, võitja selgitamiseks tuli ära mängida kõik üheksa kohtumist (kaks meeste ja kaks naiste üksikmängu, üks naiste paarismäng ning kaks meeste paarismängu ja kaks segapaarismängu).

Tolmoff käis platsil kahes kohtumises ning mõlemas tuli kaotusega leppida. Esmalt mängis endine tartlanna koos oma elukaaslase Joachim Fischeriga segapaarismängu, kus jäädi 12:21, 17:21 alla Jeppe Bay Madsenile ja rootslanna Emma Karlssonile. Üksikmängus tuli Tolmoffil tunnistada Frederikke Lundi paremust. Ehkki esimese seti võitis eestlanna 21:19, kaotas ta kaks järgmist 16:21 ja 15:21. Nelja kohtumise järel oli Skovshoved 1:3 kaotusseisus, kuid järgmisest viiest kohtumisest võideti neli ning seega kokkuvõttes 5:4. Otsustava punkti tõid teises  meespaarismängus Rasmus Kjær Pedersen ja Joel Eipe.

Teises poolfinaalis oli Værløse samuti tulemusega 5:4 parem Højbjerg/ViaBilerist.

Laupäeva, 20. juuni õhtul peetud finaal Skovshovedi ja Værløse vahel kujunes üllatavalt ühepoolseks ning lõppes esimesena nimetatu 5:1 võiduga. Seekord oli ka Kati Tolmoffi käsi kindlam. Segapaarismängus oli ta koos kauaaegse Taani koondislase Carsten Mogenseniga 21:15, 21:11 üle Andreas Søndergaardist ja Julie Finne-Ipsenist, viies oma klubi ette 2:0. Neljandas paaris oli ta 21:15, 21:18 parem Værløse üksikmängijast Sofie Holmboe Dahlist ning kasvatas Skovshovedi eduseisu 3:1-le. Lõpplahendus saabus meesüksikmängudega, milles Rasmus Gemke oli 21:15, 21:8 parem Rasmus Messerschmidtist ja Emil Holst alistas 21:12, 21:19 Mikkel Mikkelseni.

Kui 29-aastane Holst on oma viiel Skovshovedis veedetud aastal võitnud kolm tiitlit, siis see saavutus kahvatub Tolmoffi elukaaslase Joachim Fischeri numbrite ees. 41-aastane taanlane on DM-finaalturniiril osaleja olnud 19 korda ning võidetud kuld oli talle 13. Seekord jäi tal finaalis mängimata, sest meespaarismänguks koos Mogenseniga polnud enam vajadust.

Skovshoved võidutses Taani meistrivõistlustel ka 2017. ja 2018. aastal, kusjuures mõlemal korral võideti finaalis Skælskør-Slagelset. Pronksi sai nii nagu mullugi Solrød Strand, võites medalimängus Højbjerg / ViaBileri 5:3.

Skovshovedi mängijad Final 4-is: Joel Eipe, Joachim Fischer, Rasmus Gemke, Sophia Grundtvig, Emil Holst, Rasmus Kjær Pedersen, Natalia Koch Rohde, Carsten Mogensen, Claudia Paredes, Mette Poulsen ja Kati Tolmoff.

TAANI BADMINTONLIGAENI VÕITJAD 1950-2020

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga