Järgmine peatus – Saarbrücken

Oktobrikuu kolmandal pühapäeval Odenses finaalidega päädinud Danisa Denmark Openi järel algab sel nädalal koroonapandeemia kiuste veel üks suurem rahvusvaheline sulgpalliturniir, seekord Saksamaal Saarbrückenis, nimeks SaarLorLux Open 2020. Kui Taani võistlus kuulus BWF-i Touri kategooriasse Super 750, siis Saarimaa pealinnas peetava turniiri kategooria on tublisti madalam, Super 100 ning osalejadki on seekord valdavalt vaid Vanast Maailmast.

Odenses pääsesid eestlased tabelisse nii naiste üksik- kui ka paarismängus ning segapaarismängus, Saarbrückenis tehakse kaasa samades mänguliikides.

Esmaspäeva, 26. oktoobri seisuga on naiste üksikmängu tabelis kõik 32 kohta täidetud. Kõrgeim asetus on Carolina Marinil (Hispaania), tema finaalivastaseks võiks tulla Mia Blichfeldt (Taania) ning nelja parema sekka jõuaksid asetuste kohaselt ka Kirsty Gilmour (Šotimaa) ja Line Højmark Kjærsfeldt (Taani).

Eesti naiste esireket Kristin Kuuba paigutus seekord tabeli neljandasse veerandisse. Tema esimeseks vastaseks on India sulgpallur Malvika Bansod, kellega Kristini teed seni turniiridel ristunud pole. 19-aastane Bansod on maailma edetabelis 163. kohal (Kuuba 55.) ning mullu võitis ta üksikmängus Nepal Internationali.

Selle paari võitja järgmine vastane on kas Soraya de Visch Eijbergen (Holland) või Saksamaal sündinud hiinlanna Yvonne Li. Nüüd kuuenda asetusega Li oli Kuuba vastaseks Odenses peetud turniiri teises ringis. Tookord oli kolmegeimilise heitluse järel võidukas Li ning jõudis lõpuks välja poolfinaali, kus ta kaotas Marinile.

Helina Rüütel ja Kati-Kreet Marran Odense turniiril. Foto: badmintoneurope.com/Badmintonphoto

Naiste paarismängus Odenses teise ringi jõudnud Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel on nüüd avaringis vastamisi Debora Jille ja Cheryl Seineniga. Hollandi paaril on kaheksas asetus. 21-aastane Jille on parimatel päevadel olnud paarismängu maailma edetablis 44. kohal, oma praeguse partneri Seineniga paiknetakse hetkel 1002. kohal, teise partneri Alyssa Tirtosentonoga ollakse aga 74. kohal. 25-aastane Seinen on oma tavapärase mängukaaslase Selena Piekiga edetabelis koguni 24. kohal (olnud ka 18.).

Selle paari võitja vastane selgub Austria ja Taani mõõduvõtust, kus ühel pool võrku on Serena Au Yeong ja Kattharina Hochmeir ning teisel pool Christine Busch ja Amalie Schulz. Naiste paarismängu kõrgeim asetus on valitsevatel Euroopa meistritel Gabriela ja Stefani Stoeval Bulgaariast. Tabeli alumiselt poolelt peaksid nende finaalivastasteks liikuma taanlannad Maiken Fruergaard ja Sara Thygesen.

Segapaarismängus lähevad Odenses avaringiga piirdunud Mihkel Laanes ja Helina Rüütel nüüd esmalt platsile Anton Kaisti ja Alžběta Bášová vastu. 28-aastane soomlane ja läinud neljapäeval 27-aastaseks saanud tšehhitar on segapaarismängu maailma edetablis hetkel 191. kohal (meie paar 157.). Edu korral tuleb Mihklil ja Helinal hakata tõrjuma kas prantslaste William Villegeri ja Sharone Baueri või neljanda asetusega taanlaste Mathias Christianseni ja Alexandra Bøje rünnakuid. Esimene asetus on Prantsusmaa paaril Thom Gicquel ja Delphine Delrue.

Turniiritabelid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga