Ihaste teel peeti kaks pidu korraga

Annelinna veerel A. Le Coqi Spordimaja naabriks kerkivas uues spordihoones, NET Spordihallis, peeti teisipäeval, 7. märtsil korraga kahte pidu – paika sai nurgakivi ja katuselt võeti alla sarikapärg. Ehitusfirma Rand & Tuulberg asus Ihaste tee 9 krundil tõsisemalt tegutsema möödunud aasta teisel poolel. Nüüdseks on kollased seinad kenasti kerkinud ning osa katusestki juba hoonel peal. Ettevõtmise eestvedaja Vallot Manguse sõnul on ehitus nii kenasti edenenud, et kaks pidu sai ühendada. Uue kooliaasta alguseks peaks esialgse plaani kohaselt vähemalt neljale spordialale – sulgpall, rannavõrkpall, padel ja seinaronimine – kodu pakkuv spordimaja valmis saama.

Manguse arvates on heade mõtete linnas valmimas üks heade tegude koht. Kiita said ettevõtjalt maaomanik Tartu linn, arhitektibüroo Kamp, projekteerija AS Tari ning muidugi ehitaja Rand & Tuulberg.

Tartu linnapea Urmas Klaas ütles oma tervituses, et maad on alati vähe, kuid spordihoone on alati maaga hea ümberkäimine. Uute võimaluste loomine on vajalik eeltingimus selleks, et lisanduks uusi spordiharrastajaid, arvas linnapea.

Viis aastat tagasi mõttega uuest spordihallist välja tulnud sulgpalliklubi Triiton juht Mart Siliksaar meenutas, et kui tema poolsada aastat tagasi Tartus sulgpalli mängima hakkas, oli selleks Emajõelinnas vaid üks väljak, praeguses Uue Teatri punatellisest kodus botaanikaaia vastas. Nüüdseks on Tartu Eesti sulgpallipealinn ja ala suurim klubi Triiton pakub sulgpallihuvilistele mänguvõimalusi juba 60 platsil üle linna. Uue halli valmimine laiendab veelgi võimalusi seda suurepärast reketimängu harrastada, sest mänguhimulisi on hetkel ikka veel rohkem kui väljakuid, rõhutas Siliksaar.

Maja ehitaja esindajana sõna võtnud Priit Vakmann avaldas lootust, et uus sportimispaik saab sportlikuks koduks paljudele lastele ning lubas, et linti saab Ihaste teel lõigata just siis, kui lubatud sai.

Traditsioonilisse nurgakivikapslisse asetas võrkpallifänn Vallot Mangus oma päikeseprillid ja tükikese võrku, Mart Siliksaar lisas kaks hanesulgedest sulgpalli, laste suveniirsulgpalli, Triitoni suveniiri ning Eesti olümpiakoondise märgi, üks arhitekte Jaanus Saarepera pani kaasa jupi rajatise projektist.

 
Vallot Mangus (paremal) ja Mart Siliksaar. Foto: Triiton

Mart Siliksaar. Foto: Triiton
Urmas Klaas. Foto: Triiton
Foto: Triiton
Foto: Triiton
Foto: Triiton
Foto: Triiton
Selline näeb uus spordihoone välja suve lõpuks. Foto: Tartu Postimees

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga