Hugo Themas Liepajas kolmekordne!

Balti noorte meistrivõistlustel Liepajas olid eestlased teisel võistluspäeval edukad ka paarismängudes, Triitoni sulgpallur Hugo Themas lisas esmaspäeval saadud üksikmängu esikohale parima tiitli ka meespaaris- ja segapaarismängus.

Marti Joosti (Nõo SK) tavapärane partner Rasmus Roogsoo (Triiton) Liepajasse ei sõitnud ning nii tuli tänavusel Eesti noortemeistril U-16 vanuseklassi noormeeste paarismängus jõud ja oskused ühendada koos klubikaaslase Karl Aksel Männikuga. Uus kooslus saavutas turniirisüsteemis ühe võitu, kahele ülejäänud paarile kaotati kolmegeimilises mängus. Kokkuvõttes kolmas koht. Võitsid valgevenelased Konstantin Apanovitš ja Ivan Lipik.

Neidude paarismängus lõpetasid Heili Merisalu (Nõo SK) ja Emilia Šapovalova (TÜASK) koha võrra kõrgemal, teisena. Ainsana ei saadud võitu Arina Nikolajeva ja Sofia Janovskaja üle, Valgevene paar jäi peale 21:16, 21:7.

Segapaarismängus said Šapovalova ja Karl Aksel Männik lõpuks ka poodiumi kõrgeimale astmele tõusta, sest finaalis tehti tuul alla valgevenelastele Ivan Lipikule ja Polina Tolmatšovale 21:11, 21:14. Finaali jõudis TÜASK-i ja Nõo duett tänu võidule Marti Joosti ja Heili Merisalu üle (mõlemad geimid 21:14). Nõo paar omakorda kaotas kolmanda koha kohtumises kolmes geimis Valgevene paarile.

Balti noorte meistrivõistluste esikolmik U-18 vanuseklassi naispaarismängus. Foto: Mihkel Talts, Triiton

U-18 vanuseklassi noormeeste paarismängus jagasid kaks kõrgemat kohta eestlased omavahel. Võitlust oli, sest Balti meistri selgumiseks tuli mängida kolm geimi. Esimeses jäid peale triitonlased Andrei Schmidt ja Hugo Themas (Triiton) 21:11, teises Rene Leeman (TSKeskus) ja Chris Robin Talts (Tallinna Sulgpallikool) 21:16. Ka otsustavas geimis mängiti 37 punkti ning esimestena said 21 täis tartlased.

Neidude paarismängus hõivasid eestlannad küll kolmest kohast poodiumil kaks, kuid võit jäi Lätimaale. Anna Kupča ja Annija Rulle-Titava võitsid Emili Pärsimi ja Marelle Salu (Triiton) vastu esimese geimi 21:17, kuid teises jäid peale Tartu neiud 21:14. Kolmas geim lõppes nii nagu esimenegi ja samade numbritega Kupča ja Rulle-Titava meistritiitliga.

Poolfinaalis Pärsimile ja Salule alla jäänud Elisaveta Berik (Triiton) ja Kerttu Voore (Nõo SK) võitsid pronksimängus teise Läti pääri Eiprilia Briede ja Annemarija Priede 21:14, 21:16.

Noormeeste U-18 vanuseklassi paarismängu medaliomanikud. Foto: Mihkel Talts, Triiton

Segapaarismängus jõudis alagruppidest veerandfinaali neli Eesti paari ning kaks neist mängisid end ka finaali. Hugo Themas kroonis end Liepaja turniiri kolmekordseks võitjaks koos Marelle Saluga. Finaalis Chris Robin Taltsi ja Emili Pärsimi vastu küll avageim kaotati 11:21, kuid järgmised kaks võideti võrdse tulemusega 21:12. Andrei Schmidt ja Elisaveta Berik kaotasid veerandfinaalis Themasele ja Salule, Roland Kutsei ja Kerttu Voore Taltsile ja Pärsimile. Kaheksa parema seas peetud seitsmest mängust lõppes vaid üks kahe geimiga.

U-14 vanuseklassis eestlasi kaasa ei löönud.