Euroopa meistrivõistlused lükati edasi

21. aprillil Kiievis algama pidanud sulgpalli Euroopa meistrivõistlused on koroonaviiruse laia leviku tõttu edasi lükatud, teatas Badminton Europe (BE).

Reedel, 13. märtsil teatas Rahvusvaheline Sulgpalliföderatsioon (BWF) oma rahvusvahelise võistluskalendri peatamisest kuni 12. aprillini, kuid nüüdseks on erinevates riikides ridamisi tühistatud juba ka hiljem toimuma pidanud võistlusi. Viiruse pandeemiaks paisumise tõttu on riigid kehtestanud rea karme piiranguid erinevate rahvakogunemiste ja reisimise miinimumini viimiseks, samuti on tuntavalt häiritud sportlaste treeningprotsess. Kõike seda arvestades võtsid Ukraina Sulgpalliföderatsioon (UBF) ja BE pärast põhjalikke konsultatsioone BWF-iga vastu otsuse lükata 21.–26. aprillini Kiievis toimuma pidanud EM-võistlused määramata ajaks edasi.

„Kogu meie riigil on selle olukorra pärast kahju, sest meie soov on korraldada hea võistlus. Kinnitan, et jätkame ettevalmistustega ning ootame Euroopa sulgpallurite paremikku ja kõiki teisi asjaosalisi Kiievisse ajal, mil olukord maailmas on taas stabiliseerumas,“ ütles UBF-i president Oleksi Dniprov.

BE peasekretär Brian Agerbak lisas, et sportlaste, pealtvaatajate, vabatahtlike, tehnilise personali ja kõigi teiste võistlusega seotud inimeste tervis on igal juhul tähtsam kui see spordivõistlus ise. „Ma loodan väga, et leiame veel selle aasta sees sobiva aja, mil meistrivõistlused maha pidada ning usun, et just Kiiev saab meid võõrustama ka halbade aegade möödudes,“ ütles Agerbak.

Reedel teatas BWF, et on kolme kuu võrra edasi lükanud mees- ja naiskondade MM-võistluste finaalturniiri. Esialgse kalendri järgi pidid maailma parimad meeskonnad Thomase ja naiskonnad Uberi karika pärast mängima 16.–24. maini Aarhuses (Taani). Nüüd peaks võistlus Aarhuse Ceres Arenas aset leidma juba pärast Tokyo olümpiamänge, 15.–23. augustini.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga