Eestlannad lõpetasid Poolas nelja parema seas

Białystokis peetud rahvusvahelisel noorteturniiril Yonex Polish Masters U17 2024 võistlesid Tartu Triitoni parimad esindajad end nelja parema sekka. Kolmanda võistluspäeva suutsid endale kindlustada Romili Vakk üksik- ning Lumikki Liias ja Annabel Mutso naispaarismängus.

Veerandfinaalis turniiri võõrustajamaa esindaja Dominika Bartlomiejczuki 21:14, 21:17 alistanud Vakk läks pühapäeval poolfinaalis kokku esimese asetusega Jorune Šalnaitega. Leedulanna ülekaal ei olnud suur, kuid siiski piisav, et finaalipaik meie neiu eest endale napsata. Šalnaite võitis 21:16, 21:18. Finaalis pidas leedulanna veelgi tasavägisema mängu, kuid pidi teise asetusega Olga Szwarnowiecka paremust tunnistama. Poolatar võitis 19:21, 22:20, 21:18.

Triitoni naispaar alistas järjepanu kolm Poola naispaari, kõik kahes geimis. Veerandfinaalis pidid nende 24:22, 21:19 paremust tunnistama kolmanda asetusega Szwarnowiecka ja Aleksandra Wilczewska. Finaali pääsemiseks tuli neilgi pühapäeval mängida esimese asetusega leedulannade vastu. Jore Kavaliauskaite ja Jorune Šalnaite olid tartlannade vastu parajas ülekaalus, võites 21:14, 21:15.

Segapaarismängus jõudsid esimese asetusega Priit Põder ja Lumikki Liias (Triiton) ning teise asetusega Karl Mattias Pedai ja Romili Vakk (Triiton) veerandfinaali, kaheksa hulgas jäid seekord pidama ka meespaarid Marten Põder (Triiton) ja Kaspar Sorge (TÜASK) ning Oskar Laanes ja Karl Mattias Pedai (Triiton).

Yonex Polish Masters U17 2024 turniiritabelid

U-17 naispaarismängu parimad (vasakult paremale): Dominika Bartlomiejczuk ja Lena Makowska (Poola), Jorune Šalnaite ja Jore Kavaliauskaite (Leedu), Aurelija Ramaneckaite ja Goda Vanceviciute (Leedu) ning Lumikki Liias ja Annabel Mutso (Eesti). Foto: Mihkel Talts, Triiton
U-17 naisüksikmängu parimad (vasakult paremale): Jorune Šalnaite (Leedu), Olga Szwarnowiecka (Poola), Romili Vakk (Eesti) ja Jore Kavaliauskaite (Leedu). Foto: Mihkel Talts, Triiton

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga