Eesti sulgpallurid võitlesid Vilniuses kahes finaalis

Reedest pühapäevani Vilniuses peetud RSL Lithuanian Junior 2023 lõppes kahele Eesti paarile finaalis, kuid esikohta seekord Leedumaa pealinnast Eestisse ei toodud.

Tänavusel juunioride MM-il Eestit esindanud triitonlased Andrei Schmidt ja Emili Pärsim andsid esikohamängus kõva lahingu taanlastele, kuid mõlema geimi lõpus oli rohkem õnne Jonathan Belisariol ja Simone Sørensenil. Esimese geimi võitsid nad 22:20 ja teise täpselt sama tulemusega. Soomlase Oliver Oldorffiga mänginud Elisaveta Berik jõudis poolfinaali, kus jäädi alla Schmidtile ja Pärsimile 18:21, 22:24.

Meeste paarismängus madistasid Raul Musta SK esindajad Chris Robin Talts ja Rasmus Talts sakslaste Linus Emmerichi ja Jonas Schmidi vastu ning kaotasid mõlemad geimid võrdse tulemusega 17:21. Hannes Hani ja Andrei Schmidt kaotasid sakslastele veerandfinaalis 21:16, 18:21, 20:22. Oliver Hani ja Priit Põder kaotasid teises ringis India – Leedu paarile, Marti Joost ja Rasmus Roogsoo pidi kõrvale astuma kohe esimese ringi järel.

Naiste paarismängus oli veerandfinaalides viis Eesti mängijat, kuid poolfinaalidesse kellelgi neist asja polnud. Esimese asetusega Elisaveta Berik ja Emili Pärsim kaotasid Taani paarile 13:21, 14:21. Lumikki Liias ja Marija Paskotši võitsid küll Vilte Paulauskaite ja Monika Sukackaite vastu avageimi 21:15, kuid kaotasid järgmised kaks 13:21 ja 9:21. Leedulannad edenesid finaali, kus kaotasid Ukraina paarile. Nikola Mukiele (Läti) ja Karolina Pintšuk jäid kaheksa parema paari seas alla sakslannadele.

Meesüksikmängus jõudis eestlastest ainsana kolmandasse ringi Rasmus Talts, kuid kaotas seal hilisemale finalistile Adith Karthikeyan Priyale (Holland) 11:21, 6:21. Andrei Schmidt pidi teises ringis tasavägises matšis tunnistama Oliver Oldorffi paremust 21:11, 19:21, 18:21.

Neidudest lõpetasid veerandfinaaliga Marija Paskotši ja Emilia Šapovalova (Triiton). Esimene kaotas Paulauskaitele 16:21, 19:21, teine Varsha Kumarile (Inglismaa) 19:21, 16:21.