Eesti naispaar Poolas poolfinaalis

Poolas Suwalkis peetaval U-17 vanuseklassi rahvusvahelisel noorteturniiril Malow Yonex Polish U17 International 2024 mängisid Kaisa Liis Lepp ja Romili Vakk (Triiton) end neidude paarismängus nelja parema sekka. Neljanda asetusega tartlannad võitsid laupäeval esmalt Vanessa Osadska ja Eva Sarena (Slovakkia) 21:14, 21:16 ning koht poolfinaalis kindlustati 21:14, 21:10 eduga Dominika Bartlomiejczuki ja Lena Makowska (Poola) vastu mängides. Esikohamängule jõudmiseks tuleb pühapäeva hommikul jagu saada esimese asetusega Jore Kavaliauskaitest ja Jorune Salnaitest (Leedu). Tabeli alumises pooles selgitavad teise finalisti kaks poolataride paari. Ühele neist paaridest kaotasid veerandfinaalis teise asetusega Marija Paskotši (Raul Musta SK) ja Lumikki Liias (Triiton) 14:21, 21:19, 19:21.

Lumikki Liias mängis teiseski veerandfinaalis, kui segapaaride turniiril jõuti koos Priit Põdraga kaheksa parema sekka. Pärast 21:7, 21:13 võitu Ukraina paari üle alistas teisena tabelisse paigutatud meie paar ühe Poola dueti 21:12, 21:11, kuid kaotas seejärel teisele (Damian Perkowski ja Dominika Bartlomiejczuk) 21:19, 16:21, 19:21.

Priit Põder edenes kaheksa parema hulka ka üksinda. Esmalt sai ta jagu Matvii Mizinist (Ukraina) 21:10, 21:14, seejärel Miko Pitkänenist (Soome) 21:5, 21:9, kuid esimese asetusega Vladõslav Kunini (Ukraina) peale hammas ei hakanud, ehkki kaotus tuli napp 23:25, 19:21.

Neidude turniiril võitis Romili Vakk teisel päeval esmalt Eva Sarena (Slovakkia) 21:12, 21:11, kuid pidi seejärel tunnistama Aleksandra Wasilewska (Poola) nappi paremust 21:16, 23:21. Kolmas ring jäi laeks ka Paskotšile, kes kaotas kolmas geimis Varvara Poperežaile (Ukraina) 21:18, 15:21, 11:21.

Nooremates vanuserühmades (Malow Yonex Youth Festival) on meie huvi U-15 vanuseklassis, kus Kaspar Sorge (TÜASK) ja Carmella Krislin Kruus (Triiton) jõudsid kolme võiduga Poola paaride üle pühapäevasesse veerandfinaali ukrainlaste vastu. Sama kaugele on mängisid end ka nõolased Andre Looskari ja Kirsika Vaidla, kelle vastasteks on kaheksa parema seas Küprose sulgpallurid. Kruus, Vaidla ja Ilona Roogsoo (Triiton) jõudsid üksikmängus kolmandasse ringi, kuid kaotasid seal kõik.