Eesti GP-sari lõppes Triitonile kahe kaksikvõiduga

Eesti Sulgpalliliidu juhatus otsustas seoses eriolukorraga lõpetada tänavuse GP-sarja hooaja ning kuulutada välja võitjad, kirjutab badminton.ee. GP-sarja parimad pidanuks selguma viie etapi põhjal, kuid koroonaviiruse pandeemia tõttu jäi pidamata aprilliks Tartusse plaanitud viies võistlus. Kuna siseruumides pole spordivõistlusi võimalik pidada enne uut hooaega, langetatigi otsust kuulutada hooaja võitjad välja nelja etapi kokkuvõttes.

GP-sarja auhinnafond oli sel hooajal 2300 eurot ning see läheb ka paremate vahel jagamisele. Üksikmängudes autasustatakse kolme enim punkte kogunud mängijat, paarismängudes saavad auhinnafondist osa edetabeli kaks parimat ja segapaarismängus meeste ja naiste edetabeli parim.

Mihkel Laanes. Foto: Oleg Harchenko / ESPL

Triitoni klubisse tuli kaks kaksikvõitu. Meeste üksikmängus krooniti hooaja üldvõitjaks 2440 punkti kogunud Mihkel Laanes (SK Triiton), kes võitis neljast osavõistlusest kaks. Laanesele järgnes tema klubikaaslane Tauri Kilk 1600 punktiga, kolmas oli Karl Kert (Veeriku Badminton) 1480 punktiga. Kert sai küll ühe etapivõidu, kuid mängis kaasa vaid kolmel etapil ning seetõttu tal üldvõitu püüda ei õnnestunud. Triitoni mängijaist jõudsid kahekümne parema sekka veel Ronald Üprus, kes oli 755,3 punktiga 15. ning 699,3 punktiga 19. koha teeninud Mihkel Mart Liim.

Ka naiste üksikmängus sai üldvõitja selgitamisel määravaks mängitud võistluste arv. Neljal osavõitlusel kaasa teinud Helis Pajuste (SK Triiton) saagiks jäi üks etapivõit ja üks teine koht. Kogutud 2113,3 punktist üldvõiduks piisas. Teise koha saanud Catlyn Kruus (SK Triiton) võitis kaks etappi, kuid hooaja esimesel osavõistlusel ta kaasa ei mänginud. Temal kogunes punkte 1780. Kolmas oli nelja võistluse kokkuvõttes Triinu Tombak (TSKeskus) 1507,7 punktiga. Esimesena jäi auhinnarahast ilma Karina Kapanen (SK Triiton), kes oli 1313,3 punktiga neljas.

Helis Pajuste. Foto: Oleg Harchenko / ESPL

Naiste paarismängus tegid puhta töö Hannaliina Piho ja Sale-Liis Teesalu (mõl. TÜASK), kes võitsid kõik kolm etappi, kus nad osalesid. Punkte kogunes 1980. Teised olid Editha Schmalz (Tondiraba SK) ja Kertu Margus (TÜASK) 1840 punktiga. Meeste paarismängus olid Eesti meistrid Kristjan Kaljurand ja Raul Käsner (mõl. TÜASK) ka GP-sarja parimad. Tartlased kogusid kolm esikohta ja olid hooaja viimaseks jäänud neljandal etapil teised. Punkte andis see 2540. Mihkel Laanes (SK Triiton) ja Mikk Järveoja (TÜASK) kaotasid kaaslinlastele esimesed kolm finaali, kuid neljandal etapil suudeti võita. 2340 punktiga neile teine koht.

Segapaarismängus võidutsesid Kristjan Kaljurand ja Hannaliina Piho (TÜASK) samasuguse bilansiga – kolm etapivõitu ja üks teine koht ning punkte 2540. Mihkel Talts ja Kertu Margus (TÜASK) olid 1840 punktiga teised.

GP-sarja punktitabelid 2020

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga