Carolina Marin seistmendat korda Euroopa meister!

Lõppenud nädalal Saksamaal Saarbrückenis peetud 30. Euroopa meistrivõistluste suurim kangelanna oli kahtluseta Carolina Marin. 30-aastane Andaluusiast pärit Hispaania sulgpallur krooniti naiste üksikmängus Vana Maailma meistriks seitsmendat korda järjest. Viimati kaotas Marin EM-il 2012. aastal Karlskronas, kus jäi poolfinaalis kolmes geimis alla hilisemale meistrile Tine Braunile.

Saarbrückenis oli vahepeal vigastustega kimpus Marin klass omaette – geimivõitu ei suutnud tema viiest vastast kätte saada keegi. Poolfinaalis võitis Marin taanlanna  Julie Dawall Jakobseni 21:16, 21:7 ning finaalis Šotimaa esireketi Kirsty Gilmouri 21:11, 21:18. Gilmour on Marini finaalivastane nüüd olnud neljal korral (2916, 2017, 2022, 2024) ning ikka kaotanud, lisaks on tal veel üks pronks (2021). Seekord pidi poolfinaalis tema 21:18, 21:13 paremust tunnistama viimasel kolmel EM-il pronksi teeninud türklanna Neslihan Arın.

Teises ringis meie Kristin Kuuba teekonna lõpetanud Qu Xuefei (Prantsusmaa) kaotas kolmandas ringis Gilmourile 19:21, 16:21.

Carolina Marin. Foto: badmintoneurope.com

Meeste üksikmängus kestab taanlaste ajastu, viimasest seitsmest Euroopa meistritiitlist on kuus võidetud just selle riigi kodakondsete poolt. Edetabelipõhine finaal olnuks Viktor Axelseni ja Anders Antonseni vahel, kuid maailma esireket jäi poolfinaalis 19:21, 21:17, 9:21 alla neljanda asetusega Toma Junior Popovile. Finaalis Antonseni vastu Prantsusmaa esindaja enam üllatada ei suutnud – taanlane võitis 21:18, 21:13 ning lisas 2021. aasta tiitlile teise. Axelseni kõrval sai teise pronksi soomlane Joakim Oldorff, kes tulevasele meistrile kaotas mõlemad geimid 11:21.

Meeste paarismängus võidutsesid nii nagu 2018 Huelvas Kim Astrup ja Anders Skaarup Rasmussen. Finaalis alistati kaasmaalased Andreas Søndergaard ja Jesper Toft 21:16, 21:15. Pronksid jäid inglastele Ben Lane’ile ja Sean Verdyle ning veel ühele Taani paarile Rasmus Kjærile ja Frederik Søgaardile. Tiitlikaitsjad Mark Lamsfuß ja Marvin Seidel Saksamaalt kaasa ei teinud.

Naiste paarismängus lõppes Gabriela ja Stefani Stoeva valitsusaeg. Bulgaaria õed võitsid Margot Lambert’i ja Anne Trani (Prantsusmaa) vastu avageimi 21:16 ja olid neljandast järjestikkusest tiitlist vaid ühe geimivõidu kaugusel. Lambert ja Tran võitsid aga teise geimi 21:17 ja kolmanda juba 21:11.

Pronksi said kaela Debora Jille ja Cheryl Seinen (Holland) ning Bengisu Erçetin ja Nazlıcan İnci (Türgi).

Segapaarismängus teenisid prantslased teise kulla, oma esimese selles mänguliigis EM-võistluste senises ajaloos. 2022. Aastal Madridis finaali sakslastele kaotanud Thom Gicquel ja Delphine Delrue suutsid finaalis taanlaste Mathias Christianseni ja Alexandra Bøjega mängides peale jääda 21:16, 21:15 ning teine asetus osutus esimesest tugevamaks.

Pronksi teenisid samuti paarid, keda nelja parema ka ennustati – Mathias Thyrri ja Amalie Magelund (Taani) ning Robin Tabeling ja Selena Piek (Holland).