Avalikustati EM-võistluste turniiritabelid

Tuleval teisipäeval, 27. aprillil Kiievis algavate Euroopa meistrivõistluste turniiritabelid avaldati täpselt nädal enne võistluste algust.

Kui meie esireket Kristin Kuuba terviserikkest jagu saab ning Ukraina pealinnas ikka platsile tuleb, saab ta naiste üksikmängu avaringis vastaseks Leedu esireketi Vytautė Fomkinaitė (BWF edetabeli 272.). Kuuba ja 23-aastane leedulanna on seni kohtunud kaks korda ning nii 2013 Eestis peetud noorteturniiril kui ka 2018 Norras oli kahes geimis võidukas eestlanna. Selle paari võitjat ootab teises ringis Hollandi esindaja Soraya de Visch Eijbergen (BWF 71.) ning kolmandas tuleb tõenäoliselt vastu Euroopa esireket Carolina Marin (BWF 4.) Hispaaniast.

Turniiritabel

Meeste üksikmängus loositi Raul Must (BWF 87.) tabeli alumisse poolde ning avaringis on tema vaba, kuid teises ringis tuleb kokku minna kolmanda asetusega taanlase Rasmus Gemkega (BWF 12.). 24-aastase taanlasega on 33-aastane Must madistanud varem kaks korda ning seis on viigis. 2016 Scottish Openil võitis kolmes geimis Gemke, 2017 Austrian Openil jäi aga geimidega 21:18, 21:13 peale eestlane. Kolmandas ringis ootab selle paari võitjat kas Aserbaidžaani lipu all sulgpalli toksiv 22-aastane indoneeslane Ade Resky Dwicahyo (BWF 76.) või avaringi paarist Cristian Savin (Moldova, BWF 241.) – Joran Kweekel (Holland, BWF 116.) edasi pääsev mängija.

Naiste paarismängus Kati-Kreet Marranil ja Helina Rüütlil (BWF 46.) loosiga väga ei vedanud. Avaringis tuleb mängida Viktoria Kozõreva ja Maria Suhhovaga ning kui BWF-i edetabelis 95. kohal paiknevast Venemaa paarist õnnestuks jagu saada, tulevad teises ringis vastu tiitlikaitsjad Bulgaariast, õed Gabriela ja Stefani Stoeva (BWF 13.), kel ka Kiievis esimene asetus.

Meeste paarismängus tuleb Eestis viimastel aastatel selles mänguliigis valitsenud Kristjan Kaljurannal ja Raul Käsneril (BWF 202.) kohe tugeva sulgpalliriigi paariga vastamisi minna. Prantslased Fabien Delrue ja William Villeger paiknevad meie meestest edetabelis 51 kohta kõrgemal. Selle paari võitjat ootavad teises ringis teise asetusega inglased Marcus Ellis ja Chris Langridge, kes mullu oktoobris jäid kaotuseta Denmark Openil.

Segapaarismängus on Mihkel Laanese ja Helina Rüütli (BWF 120.) esimeseks proovikiviks poolakad Pawel Smilowski ja Magdalena Swierczynska (BWF 72.). Võitjapaar läheb teises ringis vastamisi neljanda asetusega Taani paariga Mathias Christiansen ja Alexandra Bøje (BWF 17.).