Aasia sulgpallurite edu jätkus ka Uppsalas

8.–12. jaanuarini Tallinnas Kalevi spordihallis peetud Yonex Estonian Internationalil võidutsesid mäletatavasti vaid Aasia sulgpallurid. Viiest esikohast neli võitsid jaapanlased ning parim meespaar oli pärit Taivanilt.

Yujiro Nishikawa ja Saori Ozaki.

Tallinnast sõitsid jaapanlased ja taivanlased edasi Uppsalasse, kus 16.-19. jaanuarini peeti Victor Swedish Openi mänge. Kolmes mänguliigis tunnistasid Tallinnas esikoha saanud sulgpallurid ainult võite ka Rootsi kuulsaimas ülikoolilinnas.

Kui nädal varem Läänemere idakaldal jõudis naiste üksikmängus poolfinaali kolm jaapanlannat, siis seekord vallutati kogu esinelik. Võitja selgitasid samad naised, kes Tallinnaski ning võitjagi oli sama. Natsuki Nidaira oli Natsuki Oiest parem 21:19, 21:8. Kolmandat kohta jäid jagama Moto Hayashi ning Tallinnas esinelikust välja jäänud mullune juunioride maailmameister Riko Gunji, kes mõlemad alustasid kvalifikatsiooniturniirilt.

Halvasti ei läinud ka Getter Saarel, kes kvalifikatsioonis mängima ei pidanud ning põhiturniiri avaringis alistas taanlanna Anna Bygumi 21:14, 21:8. Mängus pääsu eest kaheksa parema hulka kaotas Saar aga Amy Tanile (Holland) 20:22, 16:20.

Segapaarismängus rikkusid Tallinna finaali kordusetenduse Mathias Thyrri ja Mai Surrow, kes poolfinaalis olid esimese asetusega Tadayuki Uraist ja Rena Miyaurast paremad 21:17, 21:18. Kalevi spordihallis võidutsenud Yujiro Nishikawa ja Saori Ozaki vastu taanlased finaalis siiski ei saanud. Avageimi võitsid jaapnlased 21:17 ja teise 21:11.

Meespaarismängus sammusid võidult võidule Taivani noormehed Chien-Wei Chiang ja Hong-Wei Ye. Esikohaga kaasnenud ümbrik saadi kätte mänguta, sest taanlaste Daniel Lundgaard ja Mathias Thyrri loobusid finaalist. Viis aastat järjest Eesti meistrivõistlustel võidutsenud Kristjan Kaljurand ja Raul Käsner pääsesid mänguta teise ringi, kuid seal jäädi alla Tallinnas teise koha hõivanud Taivani paarile Chun-Wei Wei – Guan-Xun Wu 11:21, 15:21.

Tallinnas meeste üksikmängus võidutsenud ja BWF-i edetabelis 100. kohale tõusnud Hashiru Shimono pidi seekord lõpetama poolfinaalis, ehkki andis taanlasele Victor Svendsenile kõva lahingu: 21:7, 14:21, 17:21. Maailma edetabelis 71. kohal paiknev Svendsen võitis finaalis rootslase Felix Burestedti 21:18, 21:17. Ragnar Sepp kaotas valikturniir avaringis Magnus Klinggaardile (Taani) 8:21, 9:21.

Naispaarismäng oli Uppsalas ainus mänguliik, kus väljastpoolt Euroopat pärit reketimeistrid nelja parema sekka ei jõudnud. Võitsid taanlannad Julie Finne-Ipsen ja Mai Surrow, alistades teist turniiri järjest teiseks jäänud Prantsusmaa paari Vimala Heriau – Margot Lambert tasavägise heitluse järel mõlemas geimis 22:20.

Kõik tulemused

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.