Naispaar Kruus – Üprus mängib Portugalis poolfinaalis

Pühapäeval Lääne-Portugali sadamalinnas Caldas da Rainhas poolfinaalide ja finaalidega päädival Junior International Seriesi kategooriasse kuuluval turniiril XIII Portuguese Junior Internationalil on nelja parema hulka jõudnud Eesti naispaar Catlyn Kruus (Triiton) ja Ramona Üprus (TÜASK).

Tartlannad on seni favoriidikoorma kandmisega hästi hakkama saanud. Avaringis polnud neil vaja platsile tulla, laupäeval mängiti esmalt üle tugev Venemaa paar Darja Harlampovitš ja Galina Lissotškina. Avageim küll kaotati 15:21, kuid järgmised kaks võideti 21:16 ja 21:19. Veerandfinaalis mängiti Julie Abusdali ja Selia Murtazalievaga ning Norrat esindava paari vastu oli meie omade ülekaal juba selgem – 21:6, 21:17. Teel finaali on nüüd veel vaid üks takistus, prantslannad Clemence Gauderau ja Elsa Jacob. Viimased võitsid teises ringis Andra Mai Hoopi (TÜASK) ja sakslannat Anna Mejikovskiyt 21:9, 21:7.

Meesjuunioride turniiril võitis esimese asetusega Tauri Kilk (Triiton) laupäeval teises ringis Mathias Rodriguesi (Portugal) 21:8, 21:10, kuid kolmandas ringis jäi hätta Kanada esindaja Victor Lai vastu. Meeste maailma edetabelis meie noormehest 251 kohta kõrgemal (vastavalt 521. ja 772. koht) paiknev Lai sai Eesti meistrist jagu 36 minutiga skooriga 21:12, 21:9 ning edenes probleemideta ka poolfinaali, alistades itaallase Alessandro Gozzini 21:9, 21:8.

Ramona Üprus ja Catlyn Kruus. Foto: Oleg Harchenko / ESL

Mario Kirisma (TSKeskus, 10.) jäi samuti pidama 16 parema sekka, sest 16:21, 21:19, 21:17 võidule Archille Girard’i (Prantsusmaa) üle järgnes 14:21, 21:16, 17:21 allajäämine Yaro van Delsenile (Belgia). Neljandana tabelisse paigutatud Rannar Zirk (Nõo SK) kaotas teises ringis taanlasele Frederik Sölbergile 14:21, 15:21, tema klubikaaslane Oskar Männik (14.) jäi 32 parema seas alla Matthew Cheungile (Iirimaa) 21:16, 16:21, 11:21.

Naisjuunioride üksikmängus ennustati finaalipaika teise asetusega Kruusile, kuid triitonlanna teekond lõppes seekord veerandfinaalis. Laupäeval alistas ta esmalt Francisca Vasconcelose (Portugal) 21:9, 21:5 ning seejärel ka Elena Phani (Prantsusmaa) 21:15, 21:10. Iirlanna Sophia Noble oli meie esinumbrist kaheksa parema seas paraku selgelt parem numbritega 21:11, 21:14. Kruusi paarismängupartner Üprus jäi oma asetusest samuti kaugele. Laupäeval võitis ta küll esmalt Murtazalieva 21:12, 21:15, kuid kaotas seejärel kolmandas ringis Sophia Nongile (Kanada) 21:18, 18:21, 17:21.

Meeste paarismängus jõudsid neljanda asetusega Männik ja Zirk veerandfinaali, võites Charles Fouyni ja Wolf Hoebeket Belgiast 21:18, 21:15. Venkata Uneeth Krishna Bhimavarapu ja Avdhesh Jat olid aga liiga kõvad pähklid. Külalised Indiast võitsid 21:17 ja 21:8. Kuuenda asetusega Kirisma ja Robin Schmalz kaotasid teises ringis venelastele Aleksandr Grigorenkole ja Gleb Stepakovile 16:21, 11:21.

Segapaarismängus alustasid Männik ja Üprus teisest ringist, laupäeva hommikul mängiti üle iirlased Scott Guildea ja Sophia Noble 21:11, 21:18. Kolmandas ringis Stepakovi ja Harlampovitši vastu aga ei saadud – 18:21, 11:21.