Kuuba alustas Almeres võiduga kolmes geimis

Yonex Dutch Openiks teise asetuse saanud Kristin Kuuba alustas Almeres peetavat turniiri võiduga, alistades Ungari paremikku kuuluva Ágnes Körösi 21:12, 17:21, 21:9.

Tasavägise alguse järel (3:3) pääses Kuuba avageimis ette 8:4 ning joogipausile mindi juba neli minutit pärast kohtumise algust eestlanna 11:5 eduseisus. Veel kuus minutit kulus Kuubal võidu vormistamiseks.

Teise geimi alguses oli BWF-i edetabelis 131. kohal (naiste paarismängus koguni 84.) paiknev 26-aastane ungarlanna initsiatiivikam, juhtides 4:3. Kuuba vastas sellele 9:1 spurdiga ning juhtis intervalliks 11:4. Näis, et võit on vaid vormistamise küsimus, aga võta näpust. Mängu jätkudes Körösi kosus ning jõudis 8:15 kaotusseisust viigini 15:15 ja läks ettegi 17:15. Kuuba viigistas, aga jäi uuesti taha 17:18 ja 17:19 ning kaotas 17 minutit väldanud geimi 17:21.

Kolmandas geimis oli Kristin jälle tema ise – 3:0, 6:1, 10:2 ja poolte vahetuseks 11:3. Körösi sai 3:14 kaotusseisus küll kaks punkti järjest, kuid mingiks arvestatavaks spurdiks see õnneks ei arenenud. Kuuba hoidis edu (17:8, 19:9) ning võitis 21:9. Kell jõudis käis 40 minutiringi.

Kuuba järgmine vastane on Gayle Mahulette Hollandist. 28-aastane sulgpallur on BWF-i edetabelis 102. kohal, Almeres võitis ta avaringis Lauren Lam’i (USA) 24:22, 21:14.