Võidud inglase ja omade üle viisid Tauri Kilgi poolfinaali

Tšehhimaal Orlova-Lutyněs peetaval Junior International Seriesi kategooriasse kuuluval turniiril Czech Junior 2021 pääses Tauri Kilk (Triiton) Eesti juunioridest ainsana pühapäeval peetavatesse poolfinaalidesse. Kolmanda asetusega Kilk võitis laupäeval esmalt teises ringis Inglismaad esindava Nadeem Dalvi. Tartlane kaotas avageimi kindlalt 11:21, kuid võitis teise täpselt sama tulemusega ning suutis initsiatiivi säilitada ka kolmandas, võites selle 21:14.

Järgmises kahes ringis tuli Tauril palli lüüa koduste konkurentide vastu. Kolmandas ringis oli selleks Oskar Männik (Nõo SK), kes mängis end 16 parema sekka 21:12, 19:21, 21:15 võiduga poolaka Igor Jaseki üle. Kahe tartumaalase vastasseisust väljus numbritega 21:14, 21:13 võitjana Kilk. Pääsu eest poolfinaali tuli tal alistada sama vastane, kes tänavusel Eesti juunioride meistrivõistluste esikohamängus, Mario Kirisma (TSKeskus). Tallinlane murdis end kaheksa parema sekka võitudega sloveenide Kevin Lin Lenarčiči (21:9, 21:10) ja Mark Koroša (22:20, 21:17) üle. Koduste konkurentide duellis jäi taas peale tartlane 21:11, 21:19, kulutades võiduka tulemuse vormistamisele 22 minutit.

Kilgi vastaseks poolfinaalis edenes tabeli ülemisel poolel Eogene Ewe (Malaisia), kelle kõik senised kohtumised Tšehhimaal on lõppenud kahegeimilistena. Teine poolfinaal on puhtal malaislaste siseasi, sest seal kohtuvad Jan Jireh Lee ja Hong Quan Lok.

Naiste üksikmängus oli Catlyn Kruusil (Triiton) esimene asetus ning tema oli avaringis prii. Laupäeva hommikul tuli talle vastu Kim Matovič (Sloveenia). Kruus võitis mõlemad geimid 21:12. Kolmanda ringi kohtumine Wen Tse Chaniga oli juba tõsisem katsumus. Pärast 13:21 kaotatud avageimi suutis tartlanna järgmised kaks võita võrdse tulemusega 21:19. Veerandfinaalis Lisa Curtini vastu hakkasid aga Kruusi jõuvarud ammenduma. Esimese geimi võitis algusest peale juhtinud inglanna 21:15. Teises geimis juhtis Kruus viimast korda 10:9 ning seisult 15:13 tegi Curtin 4:0 spurdi. Kruus vastas küll omakorda 5:0-ga ning jõudis ühe punkti kaugusele (19:20), kuid geimi võitis siiski inglanna 21:19.

Ramona Üprus (TÜASK, 6) kohtus teises ringis Carmen Tingiga (Malaisia) ja kaotas 14:21, 19:21. Paarismängus läks esimese asetusega Kruusil ja Üprusel avamäng (esimeses ringis oldi vabad) lörri, sest poolataridele Maja Jankole ja Julia Wojcikule kaotati 18:21, 18:21. Andra Mai Hoop (TÜASK) ja Mihaela Tšepiševa Bulgaariast kaotasid teises ringis neljanda asetusega Tšehhi paarile Soňa Hořínkovále ja Kateřina Valentovále 17:21, 19:21.

Meeste paarismängus piirdusid Mario Kirisma ja Robin Schmalz samuti teise ringiga, kus kaotati tšehhidele Matěj Rzeplinskile ja Adam Šulcile 14:21, 15:21.

Segapaarismängus eestlastest ainsatena kolmandasse ringi jõudnud Männik ja Üprus kaotasid 16 parema seas austerlastele Simon Bailonile ja Lena Rumpoldile. Avageim (see võideti 21:10) ennustas kerget võitu, kuid kaks järgmist (17:21, 16:21) lubasid veerandfinaali hoopis Austria paari.