Viini turniiril osaleb viis Eesti sulgpallurit, kaks juba audis

Kati Kreet Marran. Foto: Oleg Harchenko / ESPL

Pärast mees- ja naiskondliku EM-i nädalat keskenduvad Eesti sulgpallitipud kolmapäeval Viinis algavale rahvusvahelisele turniirile. Naistest teevad 25 000 dollari suuruse auhinnarahaga mõõduvõtul Austria pealinnas kaasa Kristin Kuuba ja Kati-Kreet Marran (mõlemad Triiton), meeste üksikmängus on osalejate nimekirjas Raul Must (Tondiraba SK), Karl Kert (Veeriku Badminton) ja Mihkel Laanes (Triiton).

Naiste üksikmängus peab BWF-i edetabelis 59. kohale tõusnud Kristin Kuuba kuulsa Wiener Stadthalle B-korpuse väljakul oma esimese kohtumise neljapäeval, 20. veebruaril kell 15.45. Selleks turniiriks neljanda asetuse saanud ja põhitabeli kolmandasse veerandisse loositud Kuuba kohtub avaringis Kateřina Tomalovága.

27-aastase paremakäelise tšehhitariga mängib Eesti esireket võidu peale oma karjääris juba kaheksandat korda. Esimesed viis kohtumist lõppesid kõik Tomalová võiduga, ehkki neljas matšis selgus parim alles kolmandas geimis. Kuuba sai esimese võidu septembris 2017 Harkivi turniiril (19:21, 21:18, 21:18) ning võitis ka nende seni viimase mõõduvõtu märtsis 2018 Portugalis (21:14, 21:10). Tomalová on oma parimatel päevadel (oktoobris 2017) olnud maailma 111. reket ja tänaseks taandunud sellelt positsioonilt vaid viisteist kohta. Hiljutisel EM-il Liévinis võitis ta Tšehhi koondise eest mängides oma kolmest üksikmängust kaks.

Kati-Kreet Marranil (BWF 345.) pidi esialgse kava kohaselt Viinis väljakule tulema juba kolmapäeval, mil peetakse kvalifikatsiooniturniir. Põhitabelisse pääsevad kaheksa naist, nende hulka jõudmiseks tuleb võita kaks mängu. Teisipäevase seisuga pidanuks Marrani esimene vastane olema Chloe Mayer (BWF 519.), keda ta septembris 2018 Belgia lahtistel võitis 21:17, 21:19. Hollandlanna nime järel oli aga täheühend WDN, mis tähistas loobumist. Tartlanna pääses teise ringi mänguta ning teda ootab seal neljapäeval meie aja järgi kell 12.15 kas seni rohkem paarismängule pühendunud 24-aastane Jenny Ertl (Austria) või 17-aastane Ching Huei Lai (Taivan). Kumbki neist üksikmängus maailma edetabelisse veel ei mahu.

Meeste üksikmängus loositi Raul Must (BWF 89.) tabeli esimesse veerandisse ning tema esimene vastane on Kiran George (India). 11. veebruaril 20-aastaseks saanud hindu on edetabelis eestlasest pisut allpool, 125. kohal. Mullu Ghana pealinnas Accras rahvusvahelise turniiri võitnud George’i ja Musta reketid pole seni veel ristunud. Võidu korral on üksikmängu 15-kordse Eesti meistri järgmine vastane kas kuuenda asetusega Brian Yang (Kanada) või Abhinav Manota (Uus-Meremaa).

Meeste kvalifikatsiooniturniiril on küsijaid rohkem kui naistel ning nii tuleb 32 hulka pääsemiseks alistada kolm vastast. Eesti meistrivõistluste kahe viimase aasta hõbe Karl Kert (BWF 551.) alustas kolmapäeval Hollandi esindaja Aram Mahmoudi (BWF 175.) vastu. 22-aastane Mahmoud võitis mullu Läti lahtised ning pani meie mehe kiiresti paika – avageim talle 21:5 ja teine 21:18.

Mihkel Laanes (BWF-i 568.) alustas Viinis nii nagu Mustki India sulgpalluriga mängides. Tema vastane kolmapäeval peetud matšis oli Aryamann Tandon, kes sai selle nädala esmaspäeval 21-aastaseks ning paikneb edetabelis 288. kohal. Edetabel oli ka tugevuse tunnistajaks, sest Tandon võitis mõlemad geimid 21:13.

Laanes ja Marran on üles antud ka segapaarismängus, kus põhitabelisse pääsemiseks tulnuks neljapäeval hommikul alistada šveitslased Yann Orteu ja Aline Müller. Kolmapäeval otsustasid korraldajad mitmete loobujate tõttu meie segapaari siiski otse põhitabelisse lasta ning nii peetakse avamäng neljapäeva pärastlõunal taanlaste Jeppe Bay ja Sara Lundgaardi vastu. Laanes tuli 1. veebruaril segapaarismängus Eesti meistriks koos Kristin Kuubaga, Marran sai paaris Raul Käsneriga pronksmedali.