Viie riigi noortekoondiste jõuproov sulgpallis

A.Le Coq spordihoones toimunud viie riigi noortekoondiste sulgpallivõistlustel saatis suur edu Eesti noori. Võistlusega tähistati EV 100.

Võistkondliku turniiri tegi eriliseks esmakordselt kasutuses olnud punktisüsteem - võistkondlik võistlus toimus viies erinevas mänguliigis, kus mängiti kuni 100 punktini

U17 vanuseklassi finaal oli äärmiselt võitluslik ja pingeline, kus Eesti noortekoondis suutis üle mängida Soome eakaaslased tagajärjega 100:97. Sama pingeline oli ka U15 vanuseklassi finaal, kus eestlaste vastaseks jälle Soome koondis ja mis lõppes Eesti 100:96 võiduga.

U13 vanuseklassis jõudsid eestlased finaali Leedu vastu. Nüüd soosis mänguõnn leedulasi, kes olid lõpus kindlamad ja võitsid 100:97.

Võistkondlikule turniirile järgnes individuaalturniir. Kolmekordseteks võitjateks krooniti  Catlyn Kruus ja Tauri Kilk. Kaks meistritiitlit kuulusid Artur Ajupovile. Võistluste naelaks kujunes neidude U17 finaalmäng, mis kestis lausa 68 minutit. Otsustavas kolmandas geimis Catlyn Kruusi ja Ramona Üpruse vahel omasid mõlemad mängijad kolme matšpalli. Kolmanda geimi lõpus osutus kindlamaks Catlyn Kruus, kes võitis geimi 30:28 ja seega kogu mängu 2:1, mis tõigi esikoha, Noormeeste üksikmängus ei olnud väärilist vastast Artur Ajupovile, kes alistas finaalis oma vastase lausa 2:0.

Ka U17 vanuseklassi kõik paarismängu esikohad jäid Eestisse. Naispaaris võitsid Catlyn Kruus ja Ramona Üprus kõiki vastaseid ülekaalukalt 2:0. Noormeeste paarismängu võitjad Tauri Kilk ja Artur Ajupov suutsid samuti finaali võita tulemusega 2:0.  Kolm geimi pidid segapaarismängu finaalis pingutama Catlyn Kruus ja Tauri Kilk, kes suutsid Soome segapaari võita 21:16, 23:25, 21:15.

Lisaks paarismängu võitudele U17 vanuseklassis, oli Tarui Kilk parim ka U15 üksikmängus. U15 vanuseklassi segapaarismängus krooniti võitjateks Mia Kask ja Mario Kirisma.

U13 vanuseklassis esikohta Eestisse ei tulnud. Poistest oli parim Andrei Schmidt, kes võitis teise koha paarismängus koos Daniel Kornejeviga, teine koht tuli ka segapaarismängus koos Laura-Liis Kalega ja kolmanda kohaga tuli tal leppida üksikmängus. Tüdrukute paarismängu Eesti parimad Heili Merisalu ja Emilia Šapovalova jäid kolmandaks. Kolmanda kohaga pidid leppima ka Karl Aksel Männik ja Heili Merisalu segapaarismängus.

Juba kuu aja pärast kogunevad Euroopa parimad noored A.LeCoq spordihoonesse, kus toimub maailmakarikaetapp viies erinevas vanuseklassis.