Triitoni mängijad olid ka põhiturniiri avapäeval pildil

Kristin Kuuba

Sulgpalli Yonex Estonian Internationalil Tallinnas olid kõik Triitoni mängijad ka põhiturniiri avapäeval väärt kiidusõnu.

Naiste üksikmängus võitis sel turniiril esimese asetuse saanud Kristin Kuuba mõlemad oma vastased kindlalt. Hommikul sai maailma edetabelis 64. kohal paiknev Kristin jagu Ukraina esireketist Natalja Voitsehhist (edetabeli 122.) 21:13, 21:9. Kaheksa parema sekka mängis tartlanna end õhtupoolikul samuti vaid kahte geimi vajades. Eksootiliselt India ookeani saarelt Mauritiuselt pärit, kuid juba mõnda aega Taanis harjutav Kate Koo Fune (114.) püüdis küll avageimi alguses vastupanu organiseerida ning isegi juhtis, kuid mida edasi, seda enam pääses maksvusele Kuuba suurem mitmekülgsus. Ta võitis veidi üle poole tunni kestnud mängus avageimi 21:14 ja teise 21:15.

Veerandfinaalis ootab Kuubat ees jaapanlanna Moto Hayashi. Õhus oli ka võimalus Triitoni esindajate omavahelisest veerandfinaalist, kuid sellest siiski asja ei saanud, sest Kati-Kret Marranil tuli 16 paremas seas tunnistada just eelpoolnimetatud  jaapanlanna paremust 6:21, 8:21.

Oma paarismängupartneri Helina Rüütli vigastusest paranemise ajaks rohkem üksikmängule keskendnud Marran (334.) üllatas juba turniiri avapäeval, kui end põhivõitlusele mängis. Reedel tegi Kati-Kreet oma pöidlahoidjatele veelgi enam rõõmu, alistades põhiturniiri Bulgaaria parima naissulgpalluri Linda Zetširi (84.). Oma parimatel päevadel maailma edetabelis isegi 21. kohal paiknenud bulgaarlanna võitis küll avageimi 21:17, kuid teises kaldus initiatiiv juba eestlannale. Marran juhtis 20:14, kuid kuuest geimpallist ei õnnestunud ühtegi realiseerida ning seis viigistus 20:20. Geimivõidu 23:21 tõi alles kaheksas geimpall. Otsustav geim kulges alguses tasavägiselt, kuid siis pääses Marran ette 17:12 ning ehkki vastane tuli veel kaks korda kahe punkti kaugusele, lõppes 19 minutit kestnud geim meie mängija võiduga 21:18.

Marraniga sarnaselt end neljapäeval valikturniir kaudu põhitabelisse võidelnud Catlyn Kruus andis ka 32 seas endast parima, kuid vanema ja kogenenuma Laura Sarosi (Ungari) vastu mängides sellest veel võiduks ei piisanud – 12:21, 17:21.

Lisaks Kuubale jõudis turniiri võõrustajannadest veerandfinaali ka Getter Saar (Tondiraba Sulgpalliklubi), kes avaringis võitis Taivani esindaja Hsieh Hsin Yu 21:19, 21:11 ning teises pärast 16:21 kaotatud avageimi India sulgpalluri Joshi Prashi 21:19 ja 21:18. Laupäeval seisab Saare vastas teisel pool võrku Maria Ulitina Ukrainast. Lisaks kahel Eesti ja ühele Ukrainale sulgpallurile on veerandfinaalides veel neli Jaapani neidu ja üks mängija USA-st. Kui Kuubal õnnestuks Hayahashi nime kandev takistus ületada, tuleb tema vastaseks poolfinaalis tõenäoliselt tänavune juunioride maailmameister Riko Gunji.

Aastaid Triitoni särki kandnud Eesti meeste esireket Raul Must (Tondiraba Sulgpalliklubi) edenes samuti oodatult veerandfinaali, ehkki kvalifikatsiooni otsustavas matšis triitonlase Mihkel Laanese alistanud hispaanlasest Alvaro Vazquezist jagu saamiseks tuli vaeva näha kolme geimi jagu. Must võitis avageimi 21:16, kuid teises saatis sama tulemusega edu hispaanlast. Kolmandas geimis pani Must oma kogemused siiski maksma, võites selle 21:13. Teise ringi kohtumises Venemaa parima juuniori Georgi Karpoviga tuli võit kahe geimiga, kuid samuti mitte lihtsalt – 21:19, 21:15. Maailma edetabelis 95. kohal paikneva Musta vastane veerandfinaalis on Belgia esireket Maxime Moreels (114.). Mõlemad senised omavahelised kohtumised on võitnud Must.

Meeste paarismängus pääsesid ainsa Eesti paarina veerandfinaali tartlased Mikk Järveoja (TÜASK) ja Mihkel Laanes (Triiton), kes 16 parema seas võitsid kaaslinlasi Karl Kerti ja Hans-Kristjan Pilvet (mõlemad Veeriku Badminton) 21:17, 21:17. Nüüd tuleb mängida Soome paariga Anton Kaisti – Oskari Larkimo.

Veerandfinaalid algavad laupäeval Kalevi spordihallis kell 10.