Catlyn Kruus joonejooksul.

Pühapäeva, 5. jaanuari pärastlõunal kogunesid Triitoni klubi tublimad harjutajad A. Le Coqi spordimajja. Sedakorda võis reketi ja palli koju jätta, sest esimest korda peetud sulgpalluri (ehk sulleri!) viievõistlusel sulgpalli põhivahendeid vaja ei läinudki. Näidata tuli hoopis oma kehalist tublidust, kiirust ja osavust. Isade-emade ees ja trennikaaslastega võisteldes.

Viievõistluse kava on alguse saanud võrkpallurite trennidest (volleri viievõistlus!), sulgpallureile tutvustas seda Tartu võrkpalli- ja indiaca-entusiast Tarmo Kajandi. Võistlusi aitasid nelja vanuseklassi mängijatele läbi viia nende endi treenerid.

Viievõistlus koosnes hüppenööriga hüppamisest (kordade peale ühe minuti jooksul), joonejooksust (kolme vasakut ja kolme paremat kätt paikneva erinevale kaugusele asetatud kurika puudutamine), kõhulihasteharjutusest (seliliasendis jalgade tõstmine üles sirutatud kätte vastu ühe minuti jooksul), topispalliviskest (1-kilose palli vise isteasendist kahe käega üle pea) ja hoota kaugushüppest. Kõik tulemused teisaldati punktideks ning viie ala punktide liitimisel selgusidki nelja vanuseklassi esisullerid.

2009. aastal ja hiljem sündinud

tüdrukute seas sai kindla esikoha 665 punkti kogunud Kaisa Liis Lepp, ehkki alavõite sai ta lähikonkurentidega võrreldes vaid ühe, hüpitsaharjutuses. Diana-Johanna Vanamb võitis joonejooksu ja kaugushüppe ning oli 612 punktiga teine, Romili Vakk oli kaheksa osaleja seas edukaim kahel jõualal ning hõivas 599 punktiga kolmanda koha.

Sama vanade poiste seas oli võidumees 661 punkti kokku saanud Oliver Puhtla, kes võitis nii hüpitsaharjutuse kui ka topispalliviske. Kõige tugevamate kõhulihastega Koit Hallik hõivas 635 punktiga teise ja joonejooksus parimat aega näidanud Kaspar Kaasik 580 punktiga kolmanda koha ning hoota 180 cm kaugust hüpanud Sten Timmu Tigane jäi 537 punktiga jagama neljandat ja viiendat kohta Andres Ilvesega.

2007. ja 2008. aastal sündinud

tüdrukute võitja Kertu Saksing ületas viie punktiga juba 700 punkti piiri, saavutades alavõidu kõhulihaste alal. Kõige kaugemale hüpanud Amalia Leškina oli 684 punktiga teine ning hüpitsa ja topispalliga sõbrasuhet näidanud Melissa Lammartson 663 punktiga kolmas. Kõhulihaste harjutuses üldvõitjaga alavõitu jaganud Marii Häling oli neljas ning joonejooksu kiireim Liispet Leemet kuues.

Poistestki osutus kokkuvõttes edukaimaks kõhulihasteharjutuses parimat tulemust näidanud Oliver Hani 724 punktiga. Topispalli kõige kaugemale lennutanud Ahmed Anijärv oli 681 punktiga teine ning joonejooksu kiireim Märt Jaagup Peebo 675 punktiga kolmas. Hüpitsaharjutuse võitnud Kaspar Roletsky sai kokkuvõttes neljanda ja 222 cm kaugust hüpanud Mattias Külaots viienda koha.

2005. ja 2006. aastal sündinud

neidude seas said kõik esikuuikusse jõudnud ühe alavõidu ning kaks kõrgemat kohta hõivasid kaksikõed Rohtlad. Kaugushüppes Marta Emili Telleriga alavõitu jaganud Annabel Rohtla kogus viielt alalt 728 punkti, hüpitsaharjutuses oma õde ühe hüppega edetanud Meribel oli 723 punktiga teine. Tellerile andsid 705 punkti kolmanda koha. Neljanda koha saanud Kärt Kiiver oli edukaim topispalliviskes, viienda kohaga lõpetanud Lisa Berik joonejooksus ja kuuenda koha hõivanud Helena Johanna Engelbrecht kõhulihasteharjutuses.

Noormeeste seas mahtus esikolmik vaid viie punkti sisse. Kahe alavõidu, joonejooksus ja kaugushüppes, toel saavutas üldvõidu Hugo Themas 804 punktiga. Hüpitsaharjutuse parim Roland Kutsei ning kõhulihasteharjutuse edukaim Andrei Schmidt jäid 799 punktiga jagama teist ja kolmandat kohta. Neljas oli topispalli kõige kaugemale lennutanud Daniel Politanov.

Noormeeste viievõistluse võitjat Gregor Rämmalit õnnitleb klubi juhatuse liige Mart Siliksaar.

2003. ja 2004. aastal sündinud

neidude võitja Catlyn Kruus püstitas esimese sulleri viievõistluse absoluutse rekordi, kogudes 939 punkti. Loomulikult oli Catlyn seejuures parim kõikidel aladel, kusjuures tema hüpitsaharjutuse tulemus 231 korda oli ülekaalukalt päeva parim, topispalliviskes jäi ta alla vaid kolmele vanima vanuserühma noormehele. Marelle Salu oli 776 punktiga teine ja Ingemari Aija 699 punktiga kolmas.

Noormeeste seas oli parim viievõistleja Gregor Rämmal 904 punktiga ning parima tulemusega hüpitsaharjutuses. Tauri Kilk ei võitnud küll ühtegi alal, kuid ühtlane tegutsemine tõi talle 845 punktiga teise koha. Neli punkti väiksema summa ning kolmanda kohaga leppis joonejooksu (22,33 sekundit) ja topispalliviske (9.10) absoluutne võitja Mihkel-Mart Liim. Kõhulihaste pingutamises eakaaslastele eeskujuks olnud Art Richard Müürsepp oli neljas ning täpselt kaks ja pool meetrit hoota kaugust hüpanud Kristjan Orrin viies.

Kõik osalenud said diplomi, esikolmikusse jõudjad ka väikese auhinna ning võitjatele on klubis treenimine järgmised kolm kuud tasuta. Suller vol 2 tuleb veel sel aastal.

Sulleri viievõistluse tulemused 5. I 2020

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga