Tartlased tõid Eesti meeskonnale 5:0 võidu

Raul Käsner ja Kristjan Kaljurand võitsid oma paarismängu kindlalt. Foto: Oleg Harchenko / ESPL

Liévinis (Prantsusmaa) peetavatel sulgpalli Euroopa meistrivõistlustel lõppevad neljapäeval mängud alagruppides ning selguvad need kaheksa mees- ja naiskonda, kes jätkavad medalite püüdmist ning pürgimist vastavalt Thomas Cupi ja Uber Cupi finaalvõistlusele. Avavoorus Inglismaale 1:4 ja teises voorus Rootsile 2:3 alla jäänud Eesti meeskond lõpetas turniiri oodatult siiski võidukalt, sest mõlemale eelpoolnimetatule 0:5 kaotanud Gröönimaa esindus ei suutnud neljapäeval vaid tartlastest koosnenud Eesti koondise vastu geimi võita, mänguvõidust rääkimata.

Esireketite üksikmängus vahetas Eesti tavapärase esindaja Raul Musta välja Karl Kert (BWF-i edetabeli 581.). Kahel viimasel aastal koduse meistri selgitamisel Musta vastu finaali mänginud tartlasel ei tekkinud Jens-Frederik Nielseniga probleeme, 21:12, 21:8 võit tuli 25 minutiga. Teises üksikmängus loovutas Mihkel Laanes (BWF 602.) Toke Ketwa-Drieferile (BWF 1931.) kahe geimi peale vaid 15 punkti (21:6, 21:9). Võiduks piisava 3:0 edu kindlustas Eestile kolmas tartlane Hans-Kristjan Pilve (BWF 856.), kulutades Sequssuna Fleischer Schmidti (BWF 1789.) 21:5, 21:13 alistamiseks vaid 18 minutit. Hea tundega jätkasid Kert ja Laanes ka esimeses paarismängus, kui Ketwa-Driefer ja Taatsiannguaq Pedersen mängiti 22 minutiga auti 21:12, 21:14. Vaid minut rohkem kulus meie esipaaril Kristjan Kaljurannal ja Raul Käsneril Nielseni ja Schmidti alistamiseks 21:17, 21:8.

Veerandfinaali pääseja otsustanud kohtumises Inglismaa ja Rootsi vahel oli seis pärast üksikmänge 2:1 inglaste kasuks. Toby Penty võitis 55 minutit väldanud avamängus Felix Burestedti 21:18, 7:21, 21:13, kuid teises üksikmängus oli Jacob Nilsson üle Alex Lane’ist 21;19, 21:19 ning viigistas seisu. Inglased viis uuesti juhtima Harry Huang 21:11, 21:12 eduga Andy Tsai üle.

Pinge sai otsa juba esimese paarismänguga, milles Lane ja Sean Vendy alistasid Joel Hanssoni ja Melker Z-Bexelli 21:15, 21:12. Lõppseisu 4:1 vormistasid Marcus Ellis ja Tom Wolfenden, kes mängisid Jacob Nilssonist ja Ludvig Petre Olssonist paremini punktivääringus 21:9, 21:12.

Esimesest alagrupist jätkab medalimängudel kõik kolm vastast settigi kaotamata alistanud tiitlikaitsja Taani, teisest siis Inglismaa, kolmandast Prantsusmaa (võitis viimases voorus teise kaotuseta meeskonna Belgia 5:0), neljandast Venemaal, viiendast Saksamaa, kuuendast Holland, seitsmendast Ukraina ja kaheksandast Bulgaaria.

Tabeli ülemisel poolel selgitavad esimese poolfinalisti Taani (1) ja Saksamaa (5) ning teise Venemaa (4) ja Bulgaaria, tabeli alumisel poolel on vastamisi Ukraina – Prantsusmaa (3) ja Holland (6) – Inglismaa (2). Kaks aastat tagasi jõudsid meeskondadest finaali Taani ja Inglismaa (seal võitsid taanlased 3:1) ning poolfinaali Saksamaa ja Prantsusmaa.