Taanlased päästsid Bangkokis eurooplaste sulgpalliau

Kolmanda Super 1000 tasemega turniirina Tais peetud World Touri finaalis (HSBC BWF World Tour Finals 2020) kuulus viiest mänguliigist vaid ühes esikoht eurooplasele. Mängiti Nonthaburi provintsi kirdeosas asuva Pak Kreti ringkonna Impact Arena nime kandvas hallis Bangkoki lähistel.

Eelmise hooaja kaheksa parema üksikmängija ja paari mõõduvõtus oli meeste üksikmängus Vana Maailma koolkonna võit selge juba laupäevaste poolfinaalide järel, sest finaalipääsme kindlustasid endale kaks taanlast. Esimese asetusega Viktor Axelsen mängis end esikohamängu 21:16, 21:9 võiduga Tien Chen Zhou (Taiwan) üle, teise asetusega Anders Antonsen sai kolmes geimis 21:18, 14:21, 21:16 jagu neljanda asetusega Tsu Wei Wang’ist (Taiwan). Kohtumine kestis tund ja 20 minutit!

Finaalis õnnestus taktikaliselt targemini tegutsenud Antonsenil väärata Axelseni võitmast neljandat Super 1000 klassi turniiri järjest. Alates mullusest All England Openist 29 võitu järjest saavutanud Axelsen kaotas avageimi 16:21, kuid kogus end kiiresti ja võitis teise 21:5.  Otsustavas geimis sai Antonsen ette 15:9, kuid 8:1 spurdi järel jõudis Axelsen vaid kolme punkti kaugusele turniirivõidust. Paraku olid kõik tema jõuvarud jäänud tagasitulekusse ning nii kuulusid järgmised neli punkti hoopis Antonsenile, kes võitis geimi 21:17.

“Olen šokeeritud ja üliõnnelik, ma ei osanud lootagi, et kõik niimoodi läheb. Jaanuar on mulle olnud raske, asjad pole laabunud minu tahtmist mööda ning nii tundub võit siin üsna ebareaalne,” tunnistas 23-aastane Antonsen, kes suutis neli aastat vanema kaasmaalase hirmtugevat ründemängu lammutada pidevate tempomuutuste, piki piiri sooritatud pehmete löökide, vastasele kehasse mängimise ning paindlikkusega võrgumängus.

Anders Antonsen. Foto: bwfbadminton.com

“Minu ainus võimalus oli kannatlikkus. Teises geimis püüdsin säilitada energiat otsustavaks geimiks, sest teadsin oma jõuvarusid. Otsustasin, et targem on mängida ka kolmas geim,” lisas võidumees.

“Muidugi olen pettunud,” tõdes Bangkokis kaks Thailand Openit võitnud Axelsen. “Ma ei saa oma mänguga rahul olla, tegin liiga palju vigu, langetasin valesid otsuseid ja olin lõpuks vaimselt väsinud. Aga Anders mängis tõesti hästi ja minu õnnitlused talle võidu puhul on siirad,” ütles Axelsen.

Ka naiste üksikmängus jäi esimesel kahel Bangkokis peetud turniiril vaid võite tunnistatud mängijal kolmas esikoht saamata. Sel turniiril esimese asetuse saanud Carolina Marin (Hispaania) kohtus finaalis külmutatud maailma edetabelit juhtiva Tzu Ying Tai‘ga (Taiwan). Kohtumise algus ennustas valitseva olümpiavõitja uut triumfi, sest Marin võitis esimese geimi 21:14. Seevastu teises geimis oli Tai ülekaal ilmne ning võidunumbrid 21:8. Otsustav kolmas geim oli tasavägine algusest lõpuni. Marin pääses küll ette 15:10 ja 16:12 ning juhtis veel 19:17, kuid head närvi näidanud taiwanlanna saavutas sellelt seisult neli punkti järjest ning võitis üks tund ja seitse minutit kestnud kohtumise otsustava geimi 21:19. Kahe Bangkokis Marinilt saadud finaalikaotuse eest oli tasutud.

“Lõpuks ometi ma võitsin. See võit on märkimisväärne, kuna pidin tõepoolest kogu mängu vältel keskendumist säilitama. Marin oskab sind survestada ja ta on kiire. Kui kaotad tema vastu mängides mõnekski hetkeks fookuse, rebeneb vahe kohe suureks ning seda on siis juba raske tasa teha. Tema vastu mängides loeb iga punkt,” tunnistas MK-finaalides oma karjääri kolmanda esikoha teeninud Tai.

Marin tunnistas, et pühapäeval võitis temast parem mängija. “Esikohast ilma jääda pole muidugi hea, kuid Tai mängis täna matši lõpus minust paremini. Kokkuvõttes pakkusid need kolm nädalat mulle siiski rahuldust. Kolm finaali ja kaks esikohta – pole ju paha?” tõdes Marin.

Kui üksikmängus ei suutnud Thailand Openite võitjad kolmandat turniiri võita, siis kolmest paarismängust kahes saadi sellega hakkama. Meeste paarismängus võidutsesid kolmel nädalal järjest Chi-Lin Wang ja Yang Lee Taiwanilt, kes seekord oli esikohamängus 21:17, 23:21 paremad indoneeslastest Mohammad Ahsanist ja Hendra Setiawanist. Poolfinaalis andsid Wang’ile ja Lee’le hea lahingu ainsa Euroopa paarina nelja hulka pääsenud inglased Ben Lane ja Sean Vendy, kuid kaotasid lõpuks siiski 20:22 ja 17:21. “Olime finaali eel kõvasti närvis, sest läksime mängima ju oma iidolite vastu. Kolm esikohta on uskumatu saavutus,” tunnistas Lee.

Segapaarismängus kogesid Bangkoki “mullis” vaid võidusära kodupõrandal tegutsenud Dechapol Puavaranukroh ja Sapsiree Taerattanachai. Finaalis tuli aga neilgi korealaste Seung-Jae Seo ja Yu-jung Chae vastu täiega pingutada. Avageimi 21:18 võidu järel kaotati teine geim 8:21, kuid võideti otsustav kolmas sama tulemusega. “See oli meile tasu üheksa kuud väldanud raske töö ja pühendumise eest,” tunnistas  Taerattanachai.

Naiste paarismängus kohtusid finaalis kaks Lõuna-Korea paari ning selleski vastasseisu jagus põnevust kolmeks geimiks. So-Hee Lee ja Seung-Chan Shin kaotasid So-Yeong Kim’i ja Hee-Yong Kong’i vastu küll avageimi 15:21, kuid võitsid teises 26:24 (Toyota Thailand Openi võitnud Kim ja Kong raiskasid kuus matspalli!). Kolmandas pääsesid Lee ja Shin ette 7:1, kuid Kim ja Kong jõudsid viigini 8:8 ning olid viimaste pallide mängimisel õnnelikuma – 21:19.

Auhinnaraha jagati Bangkokis kokku 1,5 miljonit dollarit. Üksikmängus teenis võitja 120 000 dollarit, finalist 60 000, poolfinalistid 30 000 ning alagrupis kolmandaks ja neljandaks jäänud vastavalt 6600 ja 4800 dollarit. Paarismängudes tuli võitjapaaril jagada 126 000 dollarit, finalistidel 60 000 ja poolfinalistidel. Alagruppide kolmandad said 19 500 ja neljandad 10 500 dollarit.