Taanlased kaitsesid meistrikrooni

Jan Østergaard Jørgensen, seitsmekordne Euroopa meeskondlik meister. Foto: Alchetron.com

Liévinis (Prantsusmaa) pühapäeval lõpule jõudnud mees- ja naiskondade EM-võistlustel saatis juba traditsiooniliselt edu taanlasi. Mehed on võitnud kõik senised kaheksa jõuproovi, naistele oli see kuues võit.

Meeste turniiril ei loovutanud taanlased vastastele kogu turniiri vältel ainsatki kohtumist. Ka laupäeva õhtul prantslaste vastu pika ja raske heitluse pidanud Holland ei suutnud vähem kui ööpäev hiljem favoriidile mingeid  probleeme tekitada. Esireketite kohtumises polnud praegusel maailma kolmandal Viktor Axelsenil tuntavaid raskusi Mark Caljouwi (BWF 32.) alistamisega, numbrid olid 21:6 ja 21:16. Paarismängus jagus tasavägist pallivahetust vaid mõlema geimi esimesse poolde. Otsustavad punktid langesid ikkagi Kim Astrupi ja Anders Skaarup Rasmusseni kasuks ning Jelle Maas ja Robin Tabeling pidid end lööduks tunnistama numbritega 13:21, 11:21.

Kullamängu lõpetasid maailma kuues Anders Antonsen ja edetabeli 142. koha omanik Joran Kweekel. Taanlane võitis veerand tundi kestnud avageimi 21:11 ja lõpetas matši seisuks 21:14 hetkel, mil selle algusest oli möödunud 38 minutit. Finaaliks võitjate teise meespaari moodustanud Mathias Boel ja Mads Conrad-Petersenil ning ankrumeheks jäetud kolmandal üksikmängijal Jan Østergaard Jørgensenil enam oma muskleid näidata ei tulnudki. Viimatinimetatud on nüüd seitsmekordne Euroopa meeskondlik meister.

Taani naiskond tuli Euroopa meistriks kuuendat korda

Naiste Euroopa meistri selgitasid teist aastat järjest ja üldse ajaloos kolmandat korda Taani ja Saksamaa. Tiitlikaitsjad taanlannad asendasid juba laupäevases poolfinaalis Prantsusmaaga seni üksikmängu esireketi positsioonil tegutsenud Mia Blichfeldti Julie Dawall Jakobseniga ning pidid mõlemal päeval selle eest lõivu maksma. Jakobsen pidas nii Prantsusmaa esindaja Xuefei Qi kui ka sakslannade esireketi Yvonne Li vastu kolmegeimilise mängu, kuid kaotas avaseti võidule vaatamata mõlemale vastasel 1:2. Laupäeval oli numbrid taanlanna poolt vaadatuna 21:12, 16:21, 8:21, pühapäeval 21:19, 22:24, 16:21.

Nii nagu poolfinaalis nii ka finaalis viigistasid esimese asetusega taanlannade poolelt seisu Alexandra Bøje ja Mette Poulsen, ehkki Linda Efleri ja Isabel Herttrichi vastu tuli neilgi vaeva näha kolm geimi ning platsil viibida kokku üks tund ja 20 minutit! Saksa paar võitis esimese geimi 24:22, kuid järgmised kaks kuulusid Taani duole 21:16 ja 21:19.

Line Christophersenile (BWF-i edetabeli 55.) oli sakslannade teine reket Fabienne Deprez (BWF 64.) üllatavalt kerge saak – vaid 25 minutit kestnud pallivahetuse võitis taanlanna 21:14, 21:11. Matš sai otsa teise paarismänguga, kuid seegi vältas kaheksa minutit üle tunni. Stine Küspert ja Kilasu Ostermeyer andsid avageimi võiduga 21:19 sakslastele küll veel lootust, kuid Maiken Fruergaard ja Amalie Magelund kallutasid kaalukausi lõpuks ikkagi Taani kasuks, võites teise geimi 21:17 ja kolmanda 21:12.