Taani klubimeistriks krooniti Vendyssel, Kuuba ja Skovshoved kolmandad

Vaid loetud päevad enne Euroopa meistrivõistluste algust selgitati Taani klubide sulgpalliliigas võitja. Neljapäeval peeti Brøndby Hallenis Final Fouri poolfinaalid, reede õhtul aga medalimängud. Tiitlikaitsja, kuid põhiturniiri teisena lõpetanud Skovshoved kohtus kolmandana nelja parema sekka jõudnud Højbjerg/Via Bileriga. Kui põhiturniiri avavoorus mullu 24. augustil jäi Skovshoved võõrsil mängides peale 5:4, siis nüüd saatis kindel edu vastaseid, 5:2.

Segapaaride heitluste järel oli seis 1:1, sest esimese mängus võitis Højbjergi paar Anders Skaarup ja Selena Piek kolmes geimis Lasse Mølhede ja Sara Lundgaardi 18:21, 22:20, 21:18, teises said aga Skovshovedi esindanud Joel Eipe ja Mette Poulsen jagu Mads Vestergaardist ja Rikke Søby Hansenist 21:18, 21:13. Seejärel viis Kristin Kuuba tiitlikaitsja juhtima, alistades pärast 13:21 kaotatud avageimi Line Kjærsfeldti teises geimis 21:19 ja kolmandas 21:18.

Sellega head uudised Skovshovedi jaoks kahjuks piirdusidki. Järgmised neli kohtumist kaotati geimigi võitmata ning kahte viimast mängu enam vaja polnudki. Kuuba tiimikaaslane Sophia Grundtvig kaotas Amalie Schulz Terp-Nielsenile 14:21, 14:21, Axel Henrik Parkhøi jäi alla Ygor Coelhole 21:23, 7:21 ja Daniel Lundgaard Karan Rajan Rajarajanile 9:21, 8:21. Viimaseks jäänud kohtumises kaotasid Eipe ja Lundgaard 17:21, 16:21 Vestergaardile ja Emil Lauritzenile.

Kristin Kuuba. Foto: Oleg Harchenko / ESPL

Teises poolfinaalis polnud põhiturniiri võitjal Vendsysselil probleeme Weatherless Værløsega, sest juba kuue kohtumisega oli esimene endale 5:1 võidu kindlustanud. Kaotajad said oma ainsa võidupunkti kohe esimeses kohtumises, milles Mathias Thyrri Jørgensen ja May Surrow lõid Mathias Christianseni ja Cheryl Seinenit 21:15, 15:21, 21:13.

Pronksimäng võideti Kuubata

Pronksikohtumises sai Skovshoved napi 5:4 võidu Værløse üle, kusjuures välja tuldi 2:4 kaotusseisust. Kristin Kuuba reedel enam kaasa ei teinud, sest teda ootas samal päeval ees juba Bundesliga Final Fouri kohtumine 1. BC Wipperfeldi rivistuses. Eestlannat asendanud Benedicte Sillassen kaotas Julie Dawall Jakobsenile 16:21, 14:21, seevastu Sophia Grundtvig sai jagu Amalie Cecilie Kudskist 21:19, 21:19. Et aga Skovshovedi mehed kaotasid nii nagu reedelgi mõlemad üksikmängud, jõudsid vastased vaid ühe võidu kaugusele kolmandast kohast. Naispaar Sara Lundgaard – Mette Poulsen ning meespaarid Carsten Mogensen – Lasse Mølhede ja Emil Langemark – Daniel Lundgaard tõid siiski kastanid tulest välja, otsustavas paarismängus võitsid Langemark ja Lundgaard 26:24, 15:21, 21:17 Mathias Thyrri Jørgenseni ja Ditlev Jæger Holmi.

Finaal Vendsysseli ja Højbjerg/Via Bileri vahel lõppes seitsmenda kohtumisega, kui Debora Jille ja Cheryl Seinen võitsid Selena Pieki ja Rikke Søby Hanseni 21:9, 21:17 ning kindlustasid sellega Vendysselile 5:2 võidu. Lisaks Hollandi kodakondsusega Jillele ja Seinenile kuulusid Final Fouris võitjate koosseisu veel üks hollandlane Robin Tabeling, šotlanna Kirsty Alison Gilmour, USA passiga hiinlanna Beiwen Zhang, horvaat Zvonimir Durkinjak ning taanlased Mathias Christiansen, Victor Svendsen ja Magnus Johannesen.

Wipperfeld jõudis finaali

Bundesliga Final Fouril Stuttgardis võitis põhiturniiri parim 1. BC Wipperfeld poolfinaalis SC Union 08 Lüdinghauseni 4:1 ning kohtub laupäeval finaalis tiitlikaitsja 1. BC Saarbrücken-Bischmisheimiga. Saarimaa klubi sai 2:3 kaotusseisust lõpuks 4:3 võidu hooaja suurima üllataja SV Fun-Ball Dortelweili üle. Võitja otsustanud meeste üksikmängus alistas bulgaarlane Daniel Nikolov hispaanlase Luis Enrique Penalveri 12:10, 14:12, 13:11.

Kristin Kuuba käis Lüdinghauseni vastu väljakul vaid paarismängus koos inglanna Jenny Moore’iga. Yvonne Li ja Linda Efleri vastu mängiti kõik viis lühikest geimi ning võideti kokkuvõttes 6:11, 11:5, 15:14, 6:11, 11:6. Üksikmängu Li vastu Kuuba enam mängima ei pidanudki, sest üldvõiduks vajalik neljas matšivõit oli naiste üksikmängu ajaks juba saavutatud.