Rüütel ja Marran jäid pidama poolfinaali

Rahvusvahelise sulgpalliliidu International Challenge’i kategooriasse kuuluval Yonex Dutch Openil Almeres jäid Helina Rüütel ja Kati-Kreet Marran pidama poolfinaali. Teise asetusega triitonlannad võitsid küll veerandfinaalis Šveitsi esindajaid Nadia Fankhauserit ja Caroline Raclozit 21:13, 23:21, kuid jäid poolfinaalis Debora Jille ja Cheryl Seineni vastu mängides selgelt alla.

Hollandi mängijad, kelledest Seinen jagas tänavu Tokyo olümpial koos Selena Piekiga 5.–8. kohta, läksid viigiseisult 2:2 ette 11:2 ning võitsid geimi 21:9. Teine geim algas samuti 2:2-ga, edasine kulges tartlannade jaoks veel nutusemalt. Jille ja Seinen võitsid 21:6 ning kohtuvad pühapäeval finaalis Johanna Magnussoni ja Clara Nistadiga (Rootsi).

Veerandfinaalis Fankhauseri ja Raclozi vastu ei loovutanud tartlannad avageimis kordagi juhtija ametit. 10:4 eduseisust võideti geimi esimene pool 11:7. Eduseisult 16:12 löödi geimi lõpus punkte 5:1 ja võideti 21:13. Teine geim seevastu oli Šveitsi paari ruulida. Kesk-eurooplased said kiiresti ette 6:1 ja 11:4, kuid meie neidude õnneks ei osatud suures eduseisus mängida. Rüütel ja Marran jõudsid viigini 11:11, kuid ette ei õnnestunud minna enne kui seisuks 21:20. Enne seda oli Fankhauseril ja Raclozil kasutada esimene geimpall (20:19), mis aga vaid võimaluseks jäigi. Tartlannad jätsid esimese võimaluse mäng lõpetada samuti kasutama, kuid teist enam mitte – 23:21. Kahe geimiga piirdunud heitlus kestis 34 minutit.