Rene Leeman jäi EM-il jagama üheksandat kohta

U-15 vanuseklassi Euroopa meistrivõistlustel Liévinis (Prantsusmaa) jäi eestlastele laupäevaks vaid kaks kohtumist, kus omadele pöialt hoida. Noormeeste üksikmängus jätkas Rene Leeman (TSKeskus) ning segapaaris tulid paltsile Karl Aksel Männik ja Heli Merisalu (Nõo SK).

Reedel kolmandas ringis kolmes geimis kolmanda-neljanda asetusega poolaka Aleksander Mitroszewski alistanud Leeman alustas kaheksandikfinaali prantslase Tom Lalot Trescarte’i vastu julgelt ja resultatiivselt. Ta ei jäänud kogu geimi vältel ainsatki korda kaotusseisu ja võitis avageimi 21:17.

Teises geimis juhtis Leeman 3:2, kuid siis tabas meie noormeest kramp. Vastane spurtis ette 14:4 ja sellega oli kolmanda geimi tulek juba paratamatu. Teise geimi 11:21 kaotanud Leeman alustas kolmandat geimi hästi, pääsedes juhtima 9:4. Paraku saabus siis taas mõõn. Lalot Trescarte sai seitse punkti järjest ja enam initsiatiivi ei loovutanud. Esimeselt matšpallilt lõpetas prantslane kohtumise seisuks 21:15. Mängiti 41 minutit. Läinud aasta sügisel omavanuste seas seas Balti meistriks kroonitud Leeman lõpetas oma esimese EM-i seega 9.–16. koha jagamisega.

Männik ja Merisalu kohtusid teises ringis Rostislav Zabrodini ja Erika Titohodiga. Kahjuks õigeks mänguks ei läinudki, sest 14 minutiga olid ukrainlased võitnud 21:7, 21:6. EM-il osalenud 49 paari seas jäädi jagama 17.-32. kohta.