Pajuste mängis end Küprosel kaheksa parema hulka

Helis Pajuste. Foto: Oleg Harchenko / ESPL

Küprose pealinnas Nicosias peetaval Future Seriesi kategooria turniiril Cyprus International jõudis Helis Pajuste veerandfinaali. Teise asetusega tartlanna võitis avaringis kohaliku mängija Chara Michaeli 21:15, 21:14 ning teises ringis laupäeva hommikul tšehhitari Veronika Dobiášová 21:16, 13:21, 21:11.

Avageimis sai tänavune Eesti meistrivõistluste üksikmängu pronks ette 5:2, kuid vastane viigistas. Uus aktiivsuspuhang viis tartlanna ette 10:5, kuid uuesti jõudis 22-aastane Dobiášová viigini. Intervalliks oli siiski 11:10 ees Pajuste ning rohkem ta vastast enda kõrvale enam ei lubanud. Eduseis kasvas 17:12-le ning geim lõppes tartlanna 21:16 eduga. Pajuste juhtis teist geimi 7:4, kuid siis hoog rauges ja tšehhitar haaras initsiatiivi. Dobiášová kasvatas oma eduseisu 14:11-lt 19:11-le ning võitis 21:13. Otsustavas geimis jätkus tasavägist mängu vaid esimeseks kuueks punktiks. Siis pääses Pajuste ette 7:3, oli intervalliks juhtimas 11:6 ning jätkas heas rütmis lõpuni – 21:11.

Veerandfinaali mängis Pajuste laupäeva õhtupoolikul Heli Neimaniga (Iisrael), kes äärmiselt tasavägises matšis alistas kuuenda asetusega Eleni Christodoulou (Küpros) 21:18, 20:22, 21:19. Avageimis läks Neiman kiiresti ette 6:0 ning saavutatud edu enam ei loovutanud, saavutades seisult 15:11 kuus punkti järjest. Teises geimis jäi Helis samuti kohe tagaajajaks (6:10, 9:15), kuid suutis 6:0 vahespurdiga veel mängu tagasi tulla. Paraku leidis vastane just siis uut jõudu ja võitis 21:16.