Odenses võitsid viie riigi sulgpallurid

Läinud teisipäeval alanud ning pühapäeval finaalidega päädinud Danisa Denmark Open 2020 oli kõige kõrgema tasemega sulgpalliturniir, mis peetud pärast koroonapandeemia puhkemist tänavu märtsis.

BWF-i World Touri Super 750 märget kandnud võistlusel Odense Sports Parki hallis said keerulist aega ära kasutades tipptaset nuusutada ka neli Eesti sulgpallurit. Kamba peale saadi ka üks võit, kui Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel mängisid end naispaarismängus teise ringi. Kristin Kuuba pääses esinumbrist jaapanlanna loobumise tõttu teise ringi mänguta ning oli seal väga lähedal Yvonne Li (Saksamaa) alistamisele. Segapaarismängus said ühe tugeva mängu Mihkel Laanes ja Helina Rüütel.

Meeste üksikmängus hoidsid peoperemehed taanlased ristilippu kõrgel ning olid finaalis vastamisi omavahel. Kolmanda asetusega Anders Antonsen võitis poolfinaalis teise asetusega Tien Chen Chou (Taiwan) 21:17, 21:15 ning finaalis ka kaasmaalase Rasmus Gemke 18:21, 21:19, 21:12. Pallivahetus kestis 74 minutit ning pärast seda oli mõlemal taanlasel probleeme, et omal jalal saalis lahkuda. Seitsmenda asetusega Gemke lõpetas poolfinaalis jaapanlase Kenta Nishimoto (6. asetus) turniiri numbritega 21:14, 21:17.

Nozomi Okuhara. Foto: BWF World Tour

Naiste üksikmängus jõudis Kristin Kuubast kolmegeimilise saaga järel jagu saanud Yvonne Li välja poolfinaali, alistades pärast Kuubat Lianne Tan’i (Belgia) 21:15, 27:25. Mängus pääsu eest finaali pidi Hamburgis sündinud hiinlanna tunnistama endise maailma esireketi Carolina Marini (Hispaania, 3.) paremust 21:17, 21:11. Tabeli alumiselt poolelt pääses finaali Nozumi Okuhara. Pärast Akane Yamaguchi loobumist kõrgeima asetusega mängijaks tõusnud jaapanlanna ei vajanud üheski kohtumises kolmandat geimi, finaalis alistas ta Marini 21:19, 21:17. Viimati oli Okuhara turniirivõitu nautinud novembris 2018 Hongkongis, pärast seda oli ta seitsmel turniiril finaalis mänginud, kuid alati kaotanud.

Meeste paarismängus võidutsesid inglased Marcus Ellis ja Chris Langridge. Poolfinaalis alistati taanlased Joel Eipe ja Rasmus Kjær 21:18, 21:18, finaalis pandi paika venelased Vladimir Ivanov ja Ivan Sozonov 20:22, 21:17, 21:18, ehkki kolmanda geimi alguses jäid 2018. aastal Rahvaste Ühenduse mängudel võidutsenud inglased taha 2:7. 201 cm pikkune Ivanov ja vasakukäeline Sozonov olid purustanud inglaste unistuse omavahelisest finaalist, kui poolfinaalis mängiti kolmes geimis üle Ben Lane ja Sean Vendy. Inglise meespaari viimasest võidust Denmark Openil möödus tänavu 45 aastat.

Naiste paarismängus teises ringis Eesti paari võitnud prantslannad Emilie Lefel ja Anne Tran langesid ise kaheksandikfinaalis, kui 5:21, 8:21 jäädi alla valitsevatele Euroopa meistritele Gabriela ja Stefani Stoevale. Bulgaarlannad omakorda kaotasid poolfinaalis Mayu Matsumotole ja Wakana Nagaharale 17:21, 8:21. See mänguliik oli Odenses ainus, kus finaalis mängisid esimene ja teine asetus, sest tabeli ülemisest poolest jõudis finaali teine Jaapani paar Yuki Fukushima ja Sayaka Hirota. “Kord” oli majas ka finaalis, sest esimese asetusega Fukushima ja Hirota võitsid 21:10, 16:21, 21:18.

Isabel Herttrich ja Mark Lamsfuss. Foto: BWF World Tour

Segapaarismänguturniir lõppes üllatusvõitjatega. Neljanda asetusega sakslased Mark Lamsfuss ja Isabel Herttrich võitsid poolfinaalis teise asetusega Marc Ellise ja Lauren Smithi 21:18, 21:18 ning finaalis veel ühe Inglismaa paari, kolmanda asetusega Chris ja Gabrielle Adcocki 18:21, 21:11, 21:14. Viimati olid sakslased Denmark Openil segapaarismängu esikohta tähistada saanud 1971, mil võidutsesid Wolfgang Bochow ja Marieluise Wackerow.

Fotod: BWF World Tour