Marran ja Kruus läbisid Tallinnas valikturniiri edukalt

Kati-Kreet Marran.

Neljapäeval, 9. jaanuaril Tallinnas Kalevi spordihallis alanud sulgpalli Yonex Estonian Internationalil õnnestus avapäev kõige paremini kahel Triitoni klubi mängijal, sest nii Kati-Kreet Marran kui ka Catlyn Kruus mängisid end kvalifikatsiooniturniiri kaudu põhitabelisse.

Kati-Kreet võitis avamängus lätlanna Arta Priedniece 21:10, 21:14, teises oli aga parem kaaslinlasest Ramona Üprusest (TÜASK) 21:15, 21:9. Edasipääsu otsustanud kohtumises ei loovutanud Marran vastasele samuti geimigi, alistades Vlada Ginga (Moldova) 21:17, 21:14. Põhitabelis ehk 32 parema seas on tartlanna vastane Bulgaaria esireket Linda Zetširi.

Head vormi näitas ka Catlyn Kruus. 16-aastane tartlanna võitis avavoorus endast kaks aastat noorema Anna Kupca (Läti) 21:14, 21:11 ning teises ringis pidi tema 21:13, 21:10 paremust tunnistama 22-aastane Vytautė Fomkinaitė (Leedu). Edasipääsu otsustanud kohtumises oli Kruusi vastas teisel pool võrku vaid 13-aastane Nella Nyqvist. Enam kui poole tunni pikkuseks veninud vastasseisus võitis Kruus avageimi 21:16, kuid teises jäi 21:8 peale paljukordse Soome meistri tütar. Kolmandas geimis dikteeris mängu algusest peale Kruus, kes läks seisult 10:7 otsustavalt ette 15:8 ja võitis geimi 21:15. Põhiturniiril on tartlanna vastaseks 27-aastane Laura Sarosi (Ungari).

Meeste seas jäi põhiturniir Mihkel Laanesest ühe võidu kaugusele. Avaringis vaba olnud Mihkel mängis teises ringis üle tšehhi Ondřej Králi  21:19, 10:21, 21:18, kuid 47 minutit kestnud kohtumise järel jäi Alvaro Vazquezi vastu jäi võimu väheseks. Hispaanlane võitis 21:12, 21:16 ning kohtub põhiturniiri avaringis Eesti esireketi Raul Mustaga.

Esimese varuna oma võimalust oodanud ning loobumiste tõttu ka mängima pääsenud Tauri Kilk käis oma esimesest vastasest, Küprose sulgpallurist Christakis Temereasest üle kerge vaevaga – 21:9, 21:10. Järgmine oponent, Mateusz Danielak oli 15-aastasele tartlasele siiski veel natuke liiga kõva pähkel, ehkki seitse aastat vanemalt poolakalt võttis Kilk esimeses geimis 17 ja teises 16 punkti.

Läinud nädalavahetusel Tartus Eesti GP-sarja turniiri võitnud Hans-Kristjan Pilve (Veeriku Badminton) pidas soomlase Kasper Lehikoineniga pallilahingut 39 minutit ning kaotas kolmes geimis 21:14, 14:21, 8:21. Soomlane võitis ka järgmised kaks kohtumist ja jätkab reedel põhitabelis.

Reedel alustab ka Eesti naiste esireket Kristin Kuuba, kes kohtub avaringis Tallinna turniiril varasemalt mitu korda esikolmikusse jõudnud Ukraina esindaja Natalja Voitsehhiga.