Kuuba jätkas Almeres kindlalt

Rahvusvahelise sulgpalliliidu International Challenge’i kategooriasse kuuluval Yonex Dutch Openil Almeres on teise asetusega Kristin Kuuba endale kindlustanud koha nelja parema seas, sest mängis laupäeva ennelõunal peetud veerandfinaalis üle tšehhitari Tereza Švábíková 21:18, 21:14.

Kuuba ja 21-aastane Švábíková olid varem ühe korra omavahel mänginud. See juhtus 2017. aasta Läti lahtistel Jelgavas, kus eestlanna jäi mõlemas geimis peale 21:17. Nüüdne teine mõõduvõtt algas kui sõit ameerika mägedel. Kuuba sai ette 3:1, jäi siis taha 3:6, kuid oli intervalliks 6:0 spurdi toel taas ees 11:8. Mängu jätkudes võitles Kuuba välja eduseisu 19:13, kuid visa võitleja Švábíková ei loovutanud avageimi kergelt. Korraks oli vahe vaid kaks punkti (18:20), kuid geimi lõpetava punkti sai enda nimele siiski Kuuba.

Teises geimis oli Kuuba algedu veelgi võimsam (6:1), kuid seegi kord pääses vastane mängu tagasi. Korraks oli tartlanna eduseis veel vaid 7:6, aga joogipausiks siiski taas veidi turvalisem, 11:7. Puhkuseminut Švábíkovále hästi ei mõjunud, sest Kuuba saavutas kuus punkti järjest ja läks ette 17:9. Geimi lõpp oli vaid tulemuse vormistamine, 21:14. Platsil kulus võidu vormistamiseks 32 minutit.

Samuti laupäeval peetavas poolfinaalis on Eesti esireketi vastane Ungari tippsulgpallur Vivien Sandorhazi, kes oma veerandfinaalis mängis kolmes geimis auti Ira Sharma (India) 21:19, 21:23, 21:15. Kuuba (BWF 51.) on 20-aastase ungarlannaga (BWF 159.) varem mänginud kolm korda ning kõik kohtumised kahes geimis võitnud, viimati tänavusel Polish Openil 21:13, 21:11.