Kuuba ja Marran mängisid Eesti naiskonna võidule Hollandi üle!

Kristin Kuuba ja Kati-Kreet Marran. Foto: Oleg Harchenko / ESPL

Prantsusmaal Liévinis peetavatel sulgpalli Euroopa meistrivõistlustel mees- ja naiskondadele on Eesti naiskonnal kahe vooru järel esimeses alagrupis kaks võitu nagu ka tiitlikaitsjal Taanil. Kui avavoorus teisipäeval alistati Iirimaa 4:1, siis kesknädalal saadi vastu paljusid ennustusi jagu ka selle võistluse esimesest võitjast (2006) Hollandist 3:2! Peaosa etendasid väljakul Triitoni tähed Kristin Kuuba ja Kati-Kreet Marran.

Otsa tegi lahti Kuuba, kes esireketite konkurentsis mängis üle Soraya de Visch Eijbergeni 21:18, 22:20. Õnnetult läks Eesti teisel reketil Getter Saarel, kel tuli avageimis seisul 4:6 mäng juba viiendal minutil vigastuse tõttu pooleli jätta ning Gayle Mahulette tõi Hollandile esimese võidupunkti.

Eesti eduseisu taastas Kati-Kreet Marran. Esimese geimi lõpp mängus Nadia Choukriga oli pinev, aga lõppes siiski tartlanna võiduga 25:23. Choukri närvidele oli napp kaotus tõsine löök, sest teisi geimis sai ta esimese punkti alles siis, kui Kati-Kreedal oli neid juba kümme. Hiljem hollandlanna küll veidi kosus, kuid kaotusest pääsu enam, ei olnud. Marran võitis 21:13 ja viis Eesti 2:1 ette.

Esimene paarismäng teiste numbrite vahel tõi riikide nimede taha taas võrdsed numbrid, sest Catlyn Kruus ja Ramona Üprus teenisid Debora Jille ja Cheryl Seinenilt esimeses geimis näpata vaid 8 ja teises 9 punkti.

Esipaaride mõõduvõtt vältas 35 minutit ja kaks geimi. Kuuba ja Marran läksid Alyssa Tirtosentono ja Imke van der Aari vastu juhtima 12:10, kuid siis said vastased viis punkti järjest. Holland juhtis veel 19:16, kuid siis tuli ootamatu stopp. Kuuba ja Marran mängisid viis palli järjest punktiks ning võitsid 21:19. Teises geimis pööras mänguõnn hollandlannadele selja eduseisus 9:7. Viimane viik oli tabloool 11:11, siis läksid meie naised oma teed. Geim võideti 21:16 ja kogu mäng 3:2.

Et Taani võitis Iirimaa 5:0, mängivad Taani ja Eesti homme Arena Stade Couvert’i nime kandvas saalis alagrupi võidu pärast.