Kristin Kuuba pääses Huelvas teise ringi

Eesti naiste esireket Kristin Kuuba (BWF 51.) alustas Huelvas peetavat 140 000 dollari suuruse auhinnafondiga HSBC BWF World Tour Super 300 kategooria turniiri võidukalt, alistades avaringis Hollandi sulgpalluri 18-aastase Soraya de Visch Eijbergeni (BWF 67.) Hollandist. Avageimis oli Kuuba parem 21:15, teises geimis andis hollandlanna 6:16 kaotusseisus vigastuse tõttu loobumisvõidu. Varem olid nimetatud kaks turniiridel mängitud kaks korda, 2018 Madridis võitis hollandlanna, 2020 võistkondlikul EM-il tartlanna.

Kuuba ja de Visch Eijbergeni kohtumise algus oli tasavägine, sest esimesed kaheksa punkti vahetati vaid servi, kusjuures tartlanna ei pääsenud kordagi juhtima. Alles seisuks 5:4 oli Kuuba esimest korda ees. Järgmine eduseis saabus numbritega 10:9 ning vaheajale mindi seisul 11:9. Mängu jätkudes libises Kuuba ette 13:10 ja 14:11 ning initsiatiivi enam ei loovutanud. Mitmekülgselt tegutsedes lõpetas ta geimi 16 minutiga seisuks 21:15.

Teise geimi alguses ei õnnestunud Hollandi sulgpalluri mäng enam ei kaitses ega rünnakul ning esimese punkti teenis ta alles siis, kui Kuubal oli neid juba kaheksa. Intervalliks oli eestlanna ees 11:2 ning midagi ei muututunud ka pallivahetuste jätkudes. Seisul 4:14 arstipausi kasutanud de Visch üritas küll jätkata, kuid seisul 6:16 tuli siiski mäng pooleli jätta.

Kuuba järgmine vastane on Léonice Huet (BWF 109.). Eeloleval reedel 21-aastaseks saav prantslanna pääses 16 parema sekka mänguta, sest tema vastane Isabel Zhong (USA) loobus. Kuuba ja Huet on varem kohtunud ühe korra, 2018. aasta Estonian Internationalil võitis eestlanna 21:19, 21:10.

Meeste üksikmängus loositi Raul Must (BWF 91.) tabeli alumisse poolde, kus avaringis oli tema vastaseks Malaisia sulgpallur, läinud pühapäeval 21-aastaseks saanud Tze Yong Ng (BWF 108.). Kahe mehe esmatutvus lõppes malaislase võiduga 21:14, 21:12. Must ei pääsenud 38 minutit kestnud matši jooksul kordagi juhtima, ehkki suutis Ng agressiivse stiiliga kohati päris hästi kohaneda. Avageimis spurtis malaislane 8:7 eduseisust ette 11:8 ja 13:9 ning lõpetas geimi kahe täpse löögiga piki piiri. Teise geimi algus oli samuti tasavägine, kuid joogipausiks juhtis Ng 6:0 spurdi toel juba 11:4. Mängu jätkudes võitis Must küll kolm pnkti järjest, kuid muutust see mängu ei toonud. Ng läks ette 14:9 ja 20:10, ning võitis kolmandalt matšpallilt 21:12.

Ng vastane 16 parema seas on Huelvas teise asetusega Toma Junior Popov (Prantsusmaa), kes alistas Hispaania paremikku kuuluva Luís Enrique Peñalveri 18:21, 21:15, 21:11.